ZEYNEP SEZA ŞENEL

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması”nın unutulmayan kişiliği.

Kim milyoner olmak ister Kenan Işık’ın sunumuyla hayatlarımıza girmiş en çok izlenen yarışma programı. Türkiye’nin en uzun süredir ekranlarında olan bilgi ve kültür yarışması. Şimdilerde ise sunuculuğunu Selçuk Yöntem yürütmektedir.
Heyecanına yenilerek ilk sorudan yarışmaya veda edenler veya milyonluk soruyu görme başarısı gösterenler oldu bugüne kadar. Yarışma programında her yaş ve meslek grubundan kişiler yarışıyor. Öğrenciden profesöre, gencinden yaşlısına, modelinden oyuncusuna, bakkalından manavına kimler geldi kimler geçti. Yıllardır devam eden bu yarışmanın ilginç, sıra dışı, imrendirici veya şaşırtıcı anları da olmadı değil. Her yarışmacı başka izler bırakmıştır akıllarımızda.
Unutulmayan Yarışmacı

kim-milyoner-olmak-ister-zeynep-seza-senel-son43180894

Kim Milyoner Olmak İster  Zeynep deyince aklımıza ilk gelen isimdir kendisi. Unutulmayacak yarışmacılardan birisi. Bugüne kadar yarışmaya katılanların içinde en yaşlı en tatlı olanı.
Zeynep Seza Şenel Kimdir diyenler için: Eskişehirli, 84 yaşında, asil, kibar, bilgili ve sevecen bir kadındır kendisi. Lise mezunu ev hanımı bir kadındır. Cumhuriyetin ilk yıllarında yaşamış olan Zeynep Hanım kendisi üniversiteye gidemediği için çocuklarının ve torunlarının eğitimine çok önem vermiş.
Zeynep Seza Şenel’in Yarışmadaki Performansı
Onun yaşındaki pek çok kişi böyle bir yarışmanın heyecanına dayanmak için zamanın çok geç olduğunu düşünür. Ancak o öyle düşünmemiş iyi ki de düşünmemiş. Sınavlarda Türkiye derecesi yapan gençlerden veya üst düzey meslek gruplarından ilk sorularda elenenlerin olduğunu düşünürsek Zeynep Seza Şenel yaşına göre çok başarılı bir yarışma çıkarmıştı.

tum-turkiye-zeynep-teyzeye-hayran-kaldison40049410

84 Yaşında 30 Bin Lira
İlk 4 soruya hiç takılmadan seri şekilde cevap veren Zeynep Hanım 5. soruda seyirciye sorma kullanmıştır. Soruyu doğru yanıtlayarak 1. barajı aşmayı başarmıştır.6. soruyu da başarıyla yanıtlamıştır.7. soruda ise yarı yarıya joker hakkını kullanarak soruya doğru cevap vermeyi başarmış ve 2. barajı aşarak 15.000 TL para ödülünü garantilemiştir. 8. soruda telefon jokerini kullanmış bir yanıt alamayınca çift cevap jokerini de kullanmıştır. Soruyu doğru cevaplandırarak 30.000 TL kazanmıştır. 9. soruyu görmüş aslında doğru cevabı tahmin etmesine rağmen emin olamayıp yarışmadan çekilmiştir.
Zeynep Hanım parayla işi olmadığını ve artık bu yaştan sonra bize sevgi gerek diyerek 30.000 TL ödül ile yarışmadan ayrılmıştır. Zeynep Hanım Gülen yüzü ve başarısıyla milyonları kendine hayran bırakmıştır.