Yemekteyiz Başvuru Formu ve Katılım Şartları

Bugüne kadar adından en çok söz ettiren yemek yarışması Yemekteyiz artık yepyeni saati ile hafta içi her gün TV8 de. Peki Yemekteyiz başvuru işlemi nasıl gerçekleşiyor? Gelin birlikte inceleyelim.

Yemekteyiz TV8

Daha önce adını bir çok kez farklı kanallarda duyduğumuz yarışmamızın yeni adresi Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 kanalı. Yemekteyiz programı uzun soluklu sezonları ile ekranlara kazınmış, herkesin bildiği bir yemek programıdır. TV8 yarışma formatında bir takım değişiklikler ile daha eğlenceli ve daha çekişmeli bir programı ekranlara taşıyor.

Yemekteyiz Kuralları ve Formatı

Eski programda bildiğiniz gibi sunucu bulunmuyordu. Arkadan gelen bir ses yarışmayı sunuyordu fakat ekranlara dahil olmuyordu. TV8 ekranlarında format değişikliğine giden Yemekteyiz’de sunucu da işin içine dahil olmuş vaziyette. Tanıdığımız ünlü oyuncu Onur Büyüktopçu bu sunuculuk görevini üstleniyor.

Yarışma kuralları bir önceki Yemekteyiz serisinde olduğu gibi devam ediyor. 5 adet yarışmacının her biri hafta içi 5 farklı günden birinde, diğer yarışmacılara yemek daveti veriyor. Davete katılan her yarışmacı günün sonunda yapılan yemekleri, servisi, ev sahibinin davranışlarını değerlendirerek puan veriyor. Yarışmanın sonunda en çok puanı toplayan yarışmacı Onur Büyüktopçu tarafından açıklanır ve haftanın galibi olarak büyük para ödülünü kazanır.

Yemekteyiz Büyük Ödülü 10.000 TL

Yarışmacı adayları yaptıkları yemekleri diğer yarışmacılara mümkün olduğunca beğendirmek zorunda. E tabi herkesin damak zevki bir olmayacağı için; eleştiriler, fikir ayrılıkları ve zevk alınmayan yemek yorumları ise havada uçuşacak. Ortalık ring alanına dönerken bu ortamı sakinleştirmek ise sunumucuz Onur Bey’e kalıyor. Haftanın sonunda yani Cuma günü ise haftanın kazananı büyük ödül olan 10.000 tl’yi alıyor.

Yemekteyiz Başvuru Şartları

Yemekteyiz yarışmasına başvuru yapabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Ayrıca yapacağınız yemeklerinizde hazır malzemeler kullanmamanız gerekiyor. Hazır yemekleri ve malzemeleri sunacağınız yemeklerin içine katmamalısınız. Yemekler tamamen sizin elinizden çıkmış olmalı.

Yemekteyiz Alışveriş Parası

Yemekteyiz programında yapacağınız yemekleri önceden belirleyip planlıyorsunuz. Buna göre market alışverişine çıkarak gerekli malzemeleri alıyorsunuz. Malzemeler için her yarışmacıya belirli miktarda bir para veriliyor. Bu alışveriş parasını iyi değerlendirerek en lezzetli yemekleri yapmalısınız.

Yemekteyiz Başvuru Formu

Yemekteyiz başvuruları internet ortamından başvuru formu ile yapılmaktadır. Yarışmacı adayları formda yer alan sorulara doğru yanıtlar vererek başvuru yapabilir. Dikkat etmeniz gereken şey ise tüm bilgileri eksiksiz ve doğru yanıtlamaktır. Aksi halde ajans çalışanları size ulaşamaz ve yarışma başvurunuz gerçekleşmez. Formda yer alan sorular ise şu şekilde;

 • Adınız
 • Soyadınız
 • Doğum Tarihiniz
 • Doğum Yeriniz
 • Eğitim Durumunuz
 • Mesleğiniz
 • Yaşadığınız Şehir
 • Ev Adresiniz
 • Cep Telefonunuz
 • Size Ulaşabileceğimiz Bir Yakınınızın Telefonu
 • E-Posta
 • İlgi Alanlarınız

Lütfen sorulara doğru yanıtlar veriniz, aksi halde başvurularınız geçersiz sayılacaktır.

Yemekteyiz başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca birbirinden güzel tatlı tarifleri için bu sayfaya göz atabilirsiniz: Tatlı Tarifleri

Siz de yemeklerinize güveniyorsanız ve para ödülünü kazanmak istiyorsanız başvurunuzu yapın. İyi şanslar