Yarışçı Başvuru Formu, Oyunu ve Katılım Şartları

TRT çocuk ekranlarının en sevilen yarış programlarından bir tanesi olan yarışçı okul çağındaki çocuklara trafik eğitim amaçlı sunulur.  Yarışçı programında çocuklar trafik ışıklarının anlamını, trafik levhalarının anlamlarını öğrenirken, yarışarak eğlenebiliyorlar.

Özellikle çocuklar trafikte zorladıkları için bu program çocuklara trafikte daha bilgili ve daha rahat olmaları gerektiğini öğretiyor. Özellikle okul çağındaki çocukların en çok merak ettikleri konulardan bir kaçı yarışçıya nasıl katılabilirim? Yarışçıya başvuru nereden yapılıyor? Canlı yayında nasıl yarışabilirim? Gibi sorulardır.

Yarışçı TRT Çocuk

TRT çocuk ekranlarında canlı yayınla sunulan yarışçı programında oyun oynamak ve yarışmak için başvuru yapmanız gereklidir. Yarışçının sunucusu ise Zeynep Celep’tir, güzel ve aktif sunumu ile nerede ise tüm çocukları ekran başın toplamayı başarmıştır.

Yarışçı programında dört adat arazi aracı mevcuttur, oyuncular istedikleri araçları seçerek yarışmaya devam ederler. Zorlu arazi şartlarında yarışmak oldukça zordur bu yarışmada zekâ ve beceri gerektirir. Zekâ ve beceri ikisi de aynı anda gerektiği için çocukların daha hızlı düşünme ve daha hızlı karar verme yeteneklerini geliştirerek ortaya koyar.

Yarışçıda sadece zorlu arazi koşulları yoktur, yarış süresince üç farklı yol açılır yarışçı çocuklara bu yolların isimleri ise;  hız yolu, bilgi yolu ve cesaret yoludur.

Yarışçılar yolda ilerlerken karşılarına joker sorular çıkar bu sorular ise çoğunlukla trafik kuralları ile alakalıdır. Aynı anda birden fazla yarışçısı olan programda çocuklar kanmak için süreyi, bilgi sorularını ve yolları diğer rakiplerine oranla daha aktif olarak bitirmeleri gerekir. Kazanan yarışmacıya ödüller verilir. Kazanamayan çocuklara da teselli hediyeleri vermeyi ihmal etmeyen program çok izlenenlerin arasına girmeyi başarmıştır.

TRT Çocuk Yarışçı Başvuru

TRT çocuk yarışçı programına başvurmak istiyorsanız TRT çocuğun web sitesine giriş yaparak yarışma kategorisini tıklamanız gereklidir. Karşınıza çıkacak olan yarış programlarından yarışçı araziyi seçerek gerekli formları doldurmanız başvuru yapmak için yeterli olacaktır. yine yarışçıya TRT çocuk e – posta adresinden online olarak ta başvuru yapabilirsiniz.

Eğer yarışçıyı her zaman oynamak istiyorsanız TRT çocuk uygulama olarak çocuklara yarışçı oyununu sunmaktadır. Telefon, tablet ve bilgisayarlarınızdan yarışçı araziyi rahatlıkla oynayabilirsiniz.


 • Bomba iddia! Kim Milyoner Olmak İster’in yeni sunucusu belli oldu
 • Güven Bana 15 Ağustos Bölümüyle Atv’de
 • Yağmur Özkavak, Güven Bana yarışmasında
 • Güven Bana, Türkiyenin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20:00’de
 • Kim Milyoner Olmak İster 1 milyonluk soru açıklandı mı?
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Bugün 20.00’de #atv’de!
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20.00’de #atv’de!
 • “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında 1 Milyonluk soruyu açtıracak olan Arda Ayten’in, çekim sonrası açıklamaları… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 1.000.0000 TL değerindeki 12. sorumuz geliyor… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. sorunun cevabı : 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. soru: 29 Haziran 2019

 •    4 Yorum var


  1. Anonim
     29 Eylül 2019

   bu salak biscolata erkeği değil mi ?

  2. Hasan Bayraktar
     17 Ekim 2019

   maviay derneği borçları

  3. sevda
     18 Ekim 2019

   Merhabalar. Ben yarışmaya yaklaşık bir yıl önce başvurmuştum ses çıkmadı ya da çıktı ben farketmedim. Neyse iki gün önce güncelleme yaptım başvuru nosu olarak 2 ile başlayan 6 haneli rakam verdiler. Sabah gazetesinden kontrol edin diyorlar orda baktığımda 3 ile başlayan ve 7 haneli başvuru noları var hep. Birşey anlayamadım yani. Bir fikriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden..

  4. Müzeyyen
     20 Ekim 2019

   Ben muzeyyen yıllardır bekliyorum.başvurum en az 10 yıl oldu basvurali.form güncellemek istiyorum bir türlü göndermiyor.başvurumu silip yeniden form göndermek istiyorum.ALLAH aşkına birilerine kıyakmi yapıyorsunuz neden bizi cagirmayirsunuz.yada neden yeniden formu dolduramıyorum

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir