The Taste Türkiye Başvuru Formu ve Katılım

Hollanda, Belçika ve Amerika’da ilgiyle izlenen yarışma The Taste, şimdi de Türkiye’de. Siemens Ev Aletleri sponsorluğu ile FOX TV ekranlarında yayınlanan The Taste Türkiye, şimdiden izleyicilerin ilgisini çekmeyi başardı. Heyecan dolu The Taste Türkiye başvuru aşamalarına birlikte bakalım.

The Taste Türkiye Fox TV

Yapımcılığını Provizyon Medya’nın üstlendiği The Taste Türkiye’de toplamda 12 aday yarışıyor. Adaylar, son derece teknolojik ve yenilikçi Siemens mutfak ürünleri ile yemeklerini hazırlıyorlar. Hazırladıkları birbirinden lezzetli yemekler ile jüriyi etkileyerek öne çıkmayı hedefliyorlar.

The Taste Türkiye‘nin önemli bir özelliği, adayların hazırladığı yemekleri değerlendiren Jüri üyelerinin, bu değerlendirmeyi yaparken yemeği kimin hazırladığını, ne tür malzemeler kullandığını ve nasıl pişirdiğini bilmemesi diyebiliriz. Böylece objektif bir değerlendirme yapılmış oluyor.

Jüri üyeleri, adayların yaptıkları yemekleri tek seferde bir kaşık miktarında tadarak değerlendiriyorlar. Her jüri üyesi başarılı bulduğu adayı ikna ederek kendi takımına dahil etmeye çalışıyor ve sonunda 4’er kişilik takımlar oluşturuluyor.

Diğer bir farklılık olarak, programa misafir şefler geliyor ve bu şefler yapılacak yemekler için konsept belirliyorlar. Oluşturulan takımlardaki adaylar, takım lideri olan şeflerinin de yardımı ile belirlenen bu konseptte yemeklerini hazırlıyorlar ve eleme için sunuyorlar. En başarılı olan aday dokunulmazlık kazanarak elenmekten muaf oluyor. En kötü performansı sergileyen aday ise elenerek yarışmaya veda ediyor.

The Taste Türkiye Jürisi

Yarışmanın jürisi, Türkiye’nin tecrübeli ve işinin uzmanı olan Şemza Denizsel, Ali Ronay ve Rafet İnce üçlüsünden oluşuyor. Jüri üyeleri, en başarılı, becerikli ve mücadeleci adayı belirlemek için titizlikle değerlendirme yapıyorlar. Uzun yarışma sürecinin ve elemelerin sonunda en başarılı olan şef adayı birinci olmanın mutluluğunu yaşayarak The Taste Türkiye büyük ödülünün sahibi olacak.

The Taste Türkiye Başvuru Formu

Yarışmaya katılım için doldurmanız gereken başvuru formu oldukça detaylı hazırlanmış. Doldururken özen göstermeniz gerektiğini ve doğru bilgileri yazdığınızdan emin olmanız gerektiğini hatırlatalım. Formu eksiksiz ve doğru doldurmak yarışma katılımınız ve tüm süreç için son derece önemli.

Başvuru formunda özetle aşağıdaki bilgiler isteniyor;

TC kimlik numaranız
Adınız Soyadınız
Doğum tarihiniz
Cinsiyetiniz
Medeni durumunuz
Fiziksel bilgileriniz
Adresiniz
Yemek ve aşçılık konusunda tecrübeleriniz
Daha önce katıldığınız kurslar, yarışmalar, programlar v.s.

The Taste Türkiye başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Mutfakta yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız ve The Taste Türkiye yarışmasını ben kazanırım diyorsanız hemen başvurunuzu yapın. Kendinizi ve yeteneğinizi gösterin.


 • Bomba iddia! Kim Milyoner Olmak İster’in yeni sunucusu belli oldu
 • Güven Bana 15 Ağustos Bölümüyle Atv’de
 • Yağmur Özkavak, Güven Bana yarışmasında
 • Güven Bana, Türkiyenin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20:00’de
 • Kim Milyoner Olmak İster 1 milyonluk soru açıklandı mı?
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Bugün 20.00’de #atv’de!
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20.00’de #atv’de!
 • “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında 1 Milyonluk soruyu açtıracak olan Arda Ayten’in, çekim sonrası açıklamaları… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 1.000.0000 TL değerindeki 12. sorumuz geliyor… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. sorunun cevabı : 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. soru: 29 Haziran 2019

 •    4 Yorum var


  1. Anonim
     29 Eylül 2019

   bu salak biscolata erkeği değil mi ?

  2. Hasan Bayraktar
     17 Ekim 2019

   maviay derneği borçları

  3. sevda
     18 Ekim 2019

   Merhabalar. Ben yarışmaya yaklaşık bir yıl önce başvurmuştum ses çıkmadı ya da çıktı ben farketmedim. Neyse iki gün önce güncelleme yaptım başvuru nosu olarak 2 ile başlayan 6 haneli rakam verdiler. Sabah gazetesinden kontrol edin diyorlar orda baktığımda 3 ile başlayan ve 7 haneli başvuru noları var hep. Birşey anlayamadım yani. Bir fikriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden..

  4. Müzeyyen
     20 Ekim 2019

   Ben muzeyyen yıllardır bekliyorum.başvurum en az 10 yıl oldu basvurali.form güncellemek istiyorum bir türlü göndermiyor.başvurumu silip yeniden form göndermek istiyorum.ALLAH aşkına birilerine kıyakmi yapıyorsunuz neden bizi cagirmayirsunuz.yada neden yeniden formu dolduramıyorum

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir