Rüzgar Gülü Başvuru Formu ve Katılım Şartları

TRT çocuk ekranlarında yayınlanan rüzgar gülü adlı yarışma programı tüm çocukların ilgisini çekmeyi başarmış bir TRT yapımıdır. Özellikle okul çağındaki çocukları eğlendirirken, çocukların ufkunu açmayı ve yeni bilgiler öğrenmelerini de sağlamıştır. Programda çeşitli yarışmalara ve ödüllere yer verilmiştir. 8 – 12 yaş gurubuna hitap eden yarışmaya çocukların katılımları ve ilgileri oldukça yoğundur. Özellikle bir program içinde birden fazla yarışmacının katılması çocukları fazlası ile mutlu etmeyi başarmıştır. Rüzgar Gülü Başvuru aşamaları nelerdir, hep birlikte bakalım.

Rüzgar Gülü Başvuru TRT Çocuk

TRT Çocuk ekranlarında yayınlanan Rüzgar Gülü programında birçok farklı türde yarışmalar mevcuttur. Her türde iki farklı yarışmacı yarışır. Yarışmalar ise; ne nerede, keşifler ve icatlar, ülkeler, kitaplar, çizgi film isimleri, atasözleri, nesi meşhur ve hayvanlar olarak karşımıza çıkıyor.

Yarışmanın diğer ilgi çeken yönü ise sunucuların bulunduğu arka fonun sürekli olarak değişmesidir. Yarışmanın sunucuları; Serkant Özenç ve Emel Yurt’tur. Çocukların Serkant abisi ve Emel ablası oldukça eğlenceli sunumları ile çocukları hem bilgilendirir hem de eğlendirirler.

Rüzgar Gülü Hediyeleri Nelerdir?

Her yarışma için farklı ödüller verilir. Tabletten mp3 çalara ve kamp çadırına kadar birçok çeşit çocuklara sunulur. Üstelik kazansanız da kaybetseniz de yarışmaya katılan herkese hediye verilir.

Yarışmanın maskotu ise kanguru zıp zıp’tır. Zıp zıp rüzgar gülü programında çocuklara bazı sorular sorar. Bu sorular bazı harfleri verilmiş atasözleri ya da deyimlerdir. Ekran başında yarışmayı izleyen çocuklar bu soruları TRT çocuğun web sayfasından yanıtlayarak farklı hediyeler kazanma şansı yakalayabilirler. Yine kanguru zıp zıp programa telefon yolu ile yarışmacı olarak katılan çocukların resimlerini ekranlara getirir. Bu da çocukların çok fazla ilgisini çekmektedir.

Rüzgar Gülü Başvuru Telefon Numarası

TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvuru işlemi için arayabileceğiniz bir telefon numarası yoktur. Aşağıda bulunan formu doldurarak cevaplarınızı ve iletişim bilgilerinizi gönderebilirsiniz. Size telefonla dönüş yapılacaktır ve uygun görülürse canlı yayına telefonla katılabilirsiniz.

Rüzgar Gülü yarışma programı adından da anlaşılacağı gibi eğlenceli ve çok renkli bir yarışma programıdır. Programa ailelerin ilgisi de oldukça yoğundur, zira çocukları için oldukça eğitici ve öğrenmeye açık bir yarışma programıdır. Tüm bunların yanında çocuklar mobil cihazlardan ve bilgisayarlarından da oyunu oynayabilmektedirler. Bu da internet ortamındaki diğer zararlı oyunların büyük ölçüde önüne geçerek çocukların daha dikkatli ve daha aktif düşünce yapısına sahip olmalarını sağlıyor.

Rüzgar Gülü Başvuru Formu

8 – 12 yaş gurubuna hitap eden yarışmaya katılımcı olmak oldukça basittir. Alttaki başvuru sayfasından ilgili formu doldurmanız yeterlidir. Yarışmacı olmak için her gün yeniden başvuru yapmanız gerekir. Yani tek bir başvuru yarışmaya katılmaya yeterli olmayacaktır.

Rüzgar gülü kayıt formuna aşağıdaki bilgileri yazmalısınız:

  • Adın ve soyadın
  • Ebeveyn bilgileri
  • Telefon numarası
  • Doğum tarihin

Rüzgar gülü yarışmalarına 3 türlü katılım oluyor:

  • Canlı yayın
  • Atasözü gönderme
  • Zıpzıp’a cevap gönderme

Her biri için farklı form bulunuyor. Rüzgar Gülü Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Tüm bunlarla beraber, rüzgar gülü sosyal medya sayfalarından da başvuru yapmanız mümkündür. Yarışmaya katılmaya hak kazandığınızda sizden fotoğraf istenecektir. Ekranda görünmesini istediğiniz bir fotoğrafı paylaştığınız takdirde zıp zıp yarışma sırasında yarışmacının fotoğrafını ekranlara getirecektir.

Rüzgar Gülü Kazananlar

Yarışmada birbirinden güzel hediyeler dağıtılıyor. Rüzgar Gülü yarışmasında kazananların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaybedenin olmadığı rüzgar gülü yarışmasına katılmak da yarışmak da oldukça eğlenceli ve bilgilendirici bir deneyim olacaktır.