Popstar Başvuru Formu ve Katılım Şartları

Kanal D yepyeni bir yarışma programı ile geliyor. Geçmişten günümüze yayınlanan en sevilen müzik yarışmalarından Popstar artık Kanal D’ de yayınlanacak. Bir döneme adını altın harflerle yazdıran efsanevi programın jüri üyeleri de belli oldu. Artık izleyicilerin gözü kulağı tamamen Popstar 2018 in yayınlanacağı günde. Peki Popstar başvuru nasıl yapılıyor, elemeler nerede gerçekleşiyor? Katılım şartları ve daha fazlasına yanıt arayacağız.

Popstar Başvuru Kanal D

Günümüze farklı kanallarda da yayınlanarak boy gösteren en sevdiğimiz müzik yarışmalarından birisi olan Popstar artık Kanal D’ de. Ve yapımcılığını ünlü isim Osmantan Erkır yapıyor. Juri koltuğunda ise sevdiğimiz sanatçılar var. Türkiye’nin divası, en şahane kadını Bülent Ersoy! Aynı zaman da geçirdiği son sıkıntılı zamanlarına rağmen dimdik ayakta durmayı becermiş güçlü bir kadın Deniz Seki! Ve acımasız ama bir o kadar kibar eleştirmen Armağan Çağlayan! Ve genç kadınların gözdesi, inanılmaz büyülü sesi ile Can Bonomo yer alıyor. Bu zorlu juri üyelerinden oluşan Popstar 2018 yılına damga vuracak sizler de hemen elemelerine katılıp yarışmaya başvuru yapabilirsiniz.

Popstar Yarışma İşleyişi ve Katılım

Öncelikle seçimler yapılacak ve belirlenen 10 kişi jüri karşısında hünerlerini sergileyecektir. Bu 10 kişiye gerçek izleyiciler de oy verebilecek. Tüm oylar Kanal D‘nin resmi sitesi üzerinden gerçekleşirken, yarışmacı adayları yüzlerce adayı eleyerek gelmiş kişiler olacaktır. Nitekim diğer yüzlerce yarışmacı adayı elemelere katılıp kendi sesini de ilk ön elemede sergilemek durumunda. Peki hangi iller de elemeler yapılacak?

Popstar Elemelerinin Yapılacağı İller: Adana, Ankara, Bursa, Edirne, İstanbul, İzmir.

Diyelim ki bu illerde yaşamıyorsunuz ve size çok uzak. Üzülmeyin başvurular ve ilk ön eleme sadece yüz yüze değil aynı zaman da resmi site üzerinden göndereceğiniz başvuru formu üzerinden de yapılabiliyor. Kendi sesinizi sergilediğiniz video ile yapılan başvurular da diğer adaylar ile birlikte değerlendirmeye alınıp sizlere katılıp katılamayacağınız iletiliyor. Yaş sınırı olarak bir kısıtlama ise bulunmamaktadır. Şayet 18 yaşınızdan küçük iseniz başvuru formunda ilgili yeri işaretleyip bilgileri aileniz ile birlikte doldurmanız durumunda yine sizlere elemeyi geçip geçmediğiniz bilgilendirilecektir.

Yarışmaya her hafta bi aday maalesef veda edecektir, elemeli ve bir hayli zorlu geçecek yarışma Türkiye’de binlerce kişi tarafından izlenecektir. Aynı zaman da yarışmamız için seçmek istediğiniz şarkıların da Türk Sanat Müziği, Pop, Arabesk, Türk Halk Müziği gibi değerlerimizin de içinde bulunduğu kütüphanelerden seçilmesi gerekmektedir. Resmi Site üzerinden gönderilen oylar ve katılım tamamen ücretsizdir!

Popstar Başvuru Formu

Eğer internet üzerinden başvuru formu yapmayacaksanız ve seçmelere yani elemelere bizzat şehirlere gidecekseniz, kişisel bilgilerinizin yer aldığı nüfus cüzdanınızı mutlaka getirin. Yukarıda da bahsi geçtiği gibi eğer 18 yaşınızdan küçükseniz mutlaka veliniz yani aileniz ile birlikte katılım sağlamalısınız. Eğer elinizde tek bir şarkı değil birden fazla varsa seçmelerde bunların hepsini söyleyebilirsiniz. Adı üstünde seçmeler olacağı için şarkı portföyünüz ne kadar geniş olursa sizin için o kadar artısı olacaktır.

Bu yapılacak elemelere Jüri üyelerinin hepsi veya bir kaçı katılabilir bu yüzden kimse gelmeyecek diye düşünmeyin. Aynı şekilde başvurunuz internet üzerinden yapılacaksa; Videoda mutlaka 1 den fazla şarkı söylemeye özen gösterin. Eğer 1 şarkı gönderecekseniz de en iyi en sade ve en güzel şekilde kayıt yaptığınızdan emin olun. Unutmayın hayatınızın fırsatı bu olabilir.

Popstar başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bizlere takıldığınız ve ya sormak istediğiniz soruları iletişim adreslerimizden veya yorum bölümünden iletebilirsiniz. Herkese bol şanslar!