NACİ HACIBAŞIOĞLU

Kim milyoner olmak ister yarışmasında çok farklı olaylarla karşılaşabiliriz. İlk soruda elenen, tamamen şansı ile ilerleyen, joker haklarını unutan, emin olduğu soruyu yanlış bilen. Sonuçta bir yarışma ve her şey olabilir. Peki Naci Hacıbaşıoğlu kimdir? Kim milyoner olmak ister Naci Hacıbaşıoğlu için nasıl geçmiştir.

naci1199295857

ODTÜ Ekonomi Mezunu

                Naci Hacıbaşıoğlu kimdir sorusuna ilk verilecek yanıt, ODTÜ ekonomi mezunudur olacak. Çünkü kim milyoner olmak ister yarışmasında akıllarda kalan ilk şey bu olmuştur. Akıllarda kalan ikinci önemli şey ise ODTÜ ekonomi mezunu olan kim milyoner olmak ister Naci için bindiği falı kestiği bir yarışma olmasıdır. Kendisine yöneltilen ekonomi sorusunu bilemeyerek yarışmadan çekildi. Çekilme kararı ile yarışmadan 60 bin TL para ödülü ile ayrılmayı ise başarmıştır. Kim milyoner olmak ister yarışmacısının sunucusu olan Selçuk Yöntem’in bu soruya bir ekonomist olarak yanıt verememesi halinde kendisini sorgulayıp sorgulamayacağını yöneltmesinin etkisi ile de şaşkın olan Naci Hacıbaşıoğlu iyi bir para ödülü alarak yarışmadan ayrıldı. Ancak kendi dalındaki soruyu bilemeyerek elde ettiği başarısızlık ise onu daha fazla ilerleme şansından mahrum etti.

naci16138915

Yine de Bilemedi

 Naci Hacıbaşıoğlu kimdir sorusu kendi cevabını artık hazırlamış sayılır. ODTÜ ekonomi mezunu olan yarışmacı kim milyoner olmak ister yarışmasında “Ekonomide piyasaya verilen isimler arasında hangi isimde bir piyasa yoktur” sorusuna yanıt veremedi. Hayli zorlanan ve sorunun tanıtı için uğraşan kim milyoner olmak ister Naci Hacıbaşıoğlu böylelikle 60 bin liralık para ödülü ile yarışmaya veda etmek zorunda kaldı. Selçuk Yöntem’in sunuculuğunu yaptığı ve ülkemizde en çok izlenen ve en uzun soluklu yarışma programı olmayı başaran kim milyoner olmak ister de yine de cevabın ne olduğu yönündeki tahmini de yanlış çıktı. Sunucu Selçuk Yöntem, “Ekonomi mezunu olarak ‘Bilemezsen bana yazıklar olsun’ mu diyeceksin?” diyerek yarışmacıya yönelttiği eleştiri karşısında sessiz kalan yarışmacı doğru cevap olarak tahmin ettiği şıkkın yanlış çıkması ile daha da çok üzüldü. Ancak yarışmayı önemli bir rakam olan 60 bin TL para ödülü alarak ayrılması onun için değerli bir kazanım oldu. Yarışmacı Naci Hacıbaşıoğlu ekonomi sorusuna devam etseydi ‘tavşan’ cevabı vereceğini söyledi. Fakat sorunun yanıtı “kaplumbağa” olacaktı.

 


 • Bomba iddia! Kim Milyoner Olmak İster’in yeni sunucusu belli oldu
 • Güven Bana 15 Ağustos Bölümüyle Atv’de
 • Yağmur Özkavak, Güven Bana yarışmasında
 • Güven Bana, Türkiyenin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20:00’de
 • Kim Milyoner Olmak İster 1 milyonluk soru açıklandı mı?
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Bugün 20.00’de #atv’de!
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20.00’de #atv’de!
 • “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında 1 Milyonluk soruyu açtıracak olan Arda Ayten’in, çekim sonrası açıklamaları… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 1.000.0000 TL değerindeki 12. sorumuz geliyor… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. sorunun cevabı : 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. soru: 29 Haziran 2019

 •    4 Yorum var


  1. Anonim
     29 Eylül 2019

   bu salak biscolata erkeği değil mi ?

  2. Hasan Bayraktar
     17 Ekim 2019

   maviay derneği borçları

  3. sevda
     18 Ekim 2019

   Merhabalar. Ben yarışmaya yaklaşık bir yıl önce başvurmuştum ses çıkmadı ya da çıktı ben farketmedim. Neyse iki gün önce güncelleme yaptım başvuru nosu olarak 2 ile başlayan 6 haneli rakam verdiler. Sabah gazetesinden kontrol edin diyorlar orda baktığımda 3 ile başlayan ve 7 haneli başvuru noları var hep. Birşey anlayamadım yani. Bir fikriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden..

  4. Müzeyyen
     20 Ekim 2019

   Ben muzeyyen yıllardır bekliyorum.başvurum en az 10 yıl oldu basvurali.form güncellemek istiyorum bir türlü göndermiyor.başvurumu silip yeniden form göndermek istiyorum.ALLAH aşkına birilerine kıyakmi yapıyorsunuz neden bizi cagirmayirsunuz.yada neden yeniden formu dolduramıyorum

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir