Milyoner olma şansı

Milyoner olma şansı

Günümüzde televizyonun olmadığı ev kalmadı desek yanlış olmaz herhalde. Hatta durum öyle bir hal aldı ki oturma odasında yatak odasında mutfakta bile birer tane televizyon görmek mümkün. Bir anlamda sıkı sıkıya bir bağımlılıkta söz  konusu. Böyle olunca da yayıncılar yapımcılar daha fazla izleyiciyi ekran başına kilitlemek için farklı yapımlar diziler yarışmalar ve filmler ile izleyiciyi ekrana bağlamıştır. Her yaş grubuna göre eğlenceli birçok program vardır. Çocuklara özel eğitici ve öğretici çizgi filmler yine en çok sevilenler arasında. İnsanlar artık daha çok vaktin çoğunun geçtiği ekran karşısındayken eğitici ve öğretici yayınlara ulaşmak ve vaktin onları izleyerek geçirmek istediğinden son yıllarda yapılan yarışma programları oldukça revaçta. Bunlardan en popüler olanı ve izleneni hiç şüphesiz kim milyoner olmak ister adlı yarışma. Sadece bizim ülkemizde tüm dünyada yayınlanan formatları ile tüm dünyanın beğenisini kazanmış nadir yarışmalardan biridir. Büyük beğeni kazanmasının ana sebeplerinden biride verilen para ödülüdür. Günümüzde para kazanmak o kadar güçleşti ki artık insanlar toplu para elde edebilmek için bu yarışmalara bile yönelmeye başladılar. Para bu yarışmalarda en büyük etken.

Yarışmaya başvuru koşulları

Bir diğer durumda kim milyoner olmak ister yarışmasına katılmak için herhangi bir kıstasın aranmaması. 18 yaşını doldurmuş her kişi istediği vakitte başvurusunu gerçekleştirebilir. İster 70 yaşında olun ister ev hanımı ister ilk okul mezunu ister hakim ister öğretim görevlisi hiç fark etmez. Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bilginize güveniyorsanız eğer para kazanmadan yarışmadan çıkma şansınız çok çok az. Şimdiye dek binlerce insan yüzlerce lira para kazandı. Size verilen 3 jokerde yarışma anında en büyük yardımcınız. Soruda zorlandığınız anda telefon ile bağlanma jokeriniz,  yarı yarıya jokeriniz ve iki şıkkı seçme jokeriniz ile doğru yanıta ulaşabilirsiniz. Yarışma sizin kazanmanız için kademe kademe zor sorulara geçiyor. İlk etapta kolay sorular ile yarışmacıların heyecanını atması hedeflenmiştir. Daha sonra yavaşça sorular zorlaştıkça kazanılan para ödülü de artmıştır. Başvuru koşulları çok kolay. İnternet üzerinden online olarak başvuru formunu doldurup müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru formunda yer alan sorulardan bazıları şunlardır. Form üzerinde bir adet fotoğrafınızı yüklemeniz gerekecek. TC kimlik numaranız, adınız ve soyadınız, yaşınız, cinsiyetiniz, Babanızın ne işle uğraştığı, yaşadığınız ya da devam etmekte olan bir sağlık probleminizin olup olmadığı, doğduğunuz şehir, telefon numaralarınız, en son mezun olduğunuz okul, e-posta adresiniz, meslek durumunuz, okuduğunuz ve takip ettiğiniz dergi ve gazetelerin neler olduğu, dinlediğiniz müzik türünün neler olduğu, özel bir yeteneğinizin olup  olmadığı, yaşamınızı sürdürdüğünüz şehir, aslen nereli olduğunuz, daha önce bir yarışma programına katılıp katılmadığınız, konuştuğunuz diller, yurt dışına çıktıysanız eğer nereleri gördüğünüz, daha önce kim milyoner olmak ister yarışmasında mülakat görüşmelerine katılıp katılmadığınız, çocuğunuzun olup olmadığı, programda hedeflediğiniz para ödülünün ne kadar olduğu ve parayı kazanmanız durumunda ne yapacağınızı, hobilerinizin neler olduğu, en beğendiğiniz üç kitabın ne olduğu, en beğendiğiniz üç filmin ne olduğu, kendinizi nasıl tanıtacağınızı, 1milyon TL tutarındaki soruyu siz soracak olmuş olsaydınız eğer ne soracağınız gibi sorulara eksiksiz olarak yanıt verip başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra değerlendirme süreci başlayacak. Değerlendirme sürecinin olumlu geçmesi durumunda bir mülakat gerçekleşecek. Eğer mülakatı da geçerseniz artık bir sonraki adım yarışmada kıyasıya yarışmak olacak. Büyük ödülü kazanmak belki de size kısmet olacak. Şansınızı değerlendirmeyi sakın ama sakın unutmayın.

 

Günümüzün en popüler yarışması

Günümüzde artık televizyonun girmediği ev kalmamıştır. Hatta evlerde neredeyse her odada bir televizyon görmek  mümkün. Artık insanlar daha çok eğitici ve öğretici yayınlara yöneliyorlar. Vakitlerini daha kaliteli geçirebilecekleri, izlerken keyif alabilecekleri programlara. Durum böyle olunca da yayıncılar ve yapımcılar son dönemlerde daha çok yarışma programlarına ağırlık verdiler. Bu programların başında yarışmalar gelmektedir. E tabi yarışma denilince de akla ilk gelen hiç şüphesiz kim milyoner olmak ister yarışmasıdır. Yarışmanın adına film bile çekilmiş efsane bir yarış programıdır. Hem bilgileri tazelemesi hem izleyicide heyecan yaratması hem de kazandırdığı ödül parası ile son yılların en çok izlenilen ve yarışmacı olarak yer almak için en çok başvurulan yarışmalarından biridir. Şimdiye dek birçok yarışmasına milyonlar kazandırmıştır. Yani günlük hayatımızda oldukça yer kaplayan bizi oylayan çoğu zaman yararlı şeyler öğrendiğimiz, değişik programlar izlediğimiz yararlı bir yayındır. Hatta çoğu zaman çocuklar için çok daha yararlı olmuştur. Eğitici ve öğretici çizgi filmler ve çocuklara özel filmler ile artık birçok alışkanlığı televizyon sayesinde çok daha kolay çocuklara aşılanmaktadır. Televizyonun hayatımızda kapladığı alan ve yer çok daha büyüktür. Bundan dolayı izlediğimiz yarışma programları, takip ettiğimiz diziler, yayınlanan sinema filmlerin izleyicilerin beğenisini kazanması şarttır.

Yarışmaya katılma şartları

Programa katılmak için bir başvuru formu var. Bunu doldurduktan sonra başvuru formu değerlendirilip olumlu olması halinde ise sizi bir mülakata davet ediyorlar. Böylece bir ön değerlendirmeye de geçmiş oluyorsunuz. E tabi yarışmanın ana amacı büyük ödül olan bir milyon TL. Yarışmaya başvuru yapmaya karar verdiyseniz eğer başvuru formunda yer alan birtakım sorulara cevap vermeniz gerekir. Bu sorulardan bazıları şunlardır; kendinizi nasıl tanıtacağınızı, babanızın ne işle uğraştığı, yaşadığınız ya da devam etmekte olan bir sağlık probleminizin olup olmadığı, form üzerinde bir adet fotoğrafınızı yüklemeniz gerekli, TC kimlik numaranız, doğduğunuz şehir, yaşamınızı sürdürdüğünüz şehir, adınız ve soyadınız, yaşınız, cinsiyetiniz, aslen nereli olduğunuz, telefon numaralarınız, en son mezun olduğunuz okul, e-posta adresiniz, meslek durumunuz, dinlediğiniz müzik türünün neler olduğu, özel bir yeteneğinizin olup  olmadığı, okuduğunuz ve takip ettiğiniz dergi ve gazetelerin neler olduğu, daha önce kim milyoner olmak ister yarışmasında mülakat görüşmelerine katılıp katılmadığınız, yurt dışına çıktıysanız eğer nereleri gördüğünüz, konuştuğunuz diller, çocuğunuzun olup olmadığı, en beğendiğiniz üç filmin ne olduğu,  hobilerinizin neler olduğu, daha önce bir yarışma programına katılıp katılmadığınız, en beğendiğiniz üç kitabın ne olduğu, programda hedeflediğiniz para ödülünün ne kadar olduğu ve parayı kazanmanız durumunda ne yapacağınızı, 1milyon TL tutarındaki soruyu siz soracak olmuş olsaydınız eğer ne soracağınız, gibi sorulara yanıt verdikten sonra form tamamlanmış oluyor. Bir diğer durumda kim milyoner olmak ister yarışmasına katılmak için herhangi bir kıstasın aranmaması. 18 yaşını doldurmuş her kişi istediği vakitte başvurusunu gerçekleştirebilir. İster 70 yaşında olun ister ev hanımı ister ilk okul mezunu ister hakim ister öğretim görevlisi hiç fark etmez. Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bilginize güveniyorsanız eğer para kazanmadan yarışmadan çıkma şansınız çok çok az. Şimdiye dek binlerce insan yüzlerce lira para kazandı. Size verilen 3 jokerde yarışma anında en büyük yardımcınız. Soruda zorlandığınız anda telefon ile bağlanma jokeriniz,  yarı yarıya jokeriniz ve iki şıkkı seçme jokeriniz ile doğru yanıta ulaşabilirsiniz. Yarışma sizin kazanmanız için kademe kademe zor sorulara geçiyor. İlk etapta kolay sorular ile yarışmacıların heyecanını atması hedeflenmiştir. Daha sonra yavaşça sorular zorlaştıkça kazanılan para ödülü de artmıştır.

 

Yeni nesil yarışmalar

Günümüzde artık her evin başköşesinde televizyonlar yer alıyor. Hatta televizyon olmayan ev kalamadı desek abartmış olmayız. Artık evde vakit geçirilince ilk yapılan aktivite oturulup hep beraber ailece televizyon izlemek oluyor. Çeşitli televizyon programları diziler sinema filmler gibi birçok yayın izleyiciden tam not almak için kıyasıya yarışıyor. Televizyonun en büyük yararı aile bireylerinin bir arada olmasını sağlamasıdır. Bunun yanı sıra aileler için de birer kültür kaynağı olarak görev görmesi yine en çok yararları arasındadır. Çocukların ilgi alanında ve de yaşantı alanlarında olumlu olarak etki bırakır. Çocukların kelime haznelerinde ciddi anlamda bir artış yaşatırlar. Genel olarak düşünüldüğünde çocuklar için okul aracılığı ile düzenlenmiş olan sistemli ve de belli bir amacı olan bir araç olarak da kullanabilirsiniz. Durum böyle olunca da artık televizyon ekranlarında eğitici öğretici programlar fazlası ile yer alamaya başlamıştır. Ve halkın beğenisini kazanmıştır. İzleyici kitlesi ciddi olarak bir yoğunluk sağlamaktadır. Bu programların başında yarışmalar gelmektedir. E tabi yarışma denilince de akla ilk gelen hiç şüphesiz kim milyoner olmak ister yarışmasıdır. Yarışmanın adına film bile çekilmiş efsane bir yarış programıdır. Hem bilgileri tazelemesi hem izleyicide heyecan yaratması hem de kazandırdığı ödül parası ile son yılların en çok izlenilen ve yarışmacı olarak yer almak için en çok başvurulan yarışmalarından biridir. Şimdiye dek birçok yarışmasına milyonlar kazandırmıştır.

Kim milyoner olmak istere başvuru koşulları

Her kesimden her yaştan başvurular kabul edilmektedir. Başvurularınızı internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Yarışmanın yayınlandığı kanalın kendi resmi sayfası olan alanda yarışmaya başvuruda bulunabilirsiniz. Kanalın kendi sayfasına girdiğiniz anda kim milyoner olmak ister adlı yarışmaya başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Form üzerinde bir adet fotoğrafınızı yükleyeceksiniz. TC kimlik numaranız, adınız ve soyadınız, yaşınız, cinsiyetiniz, doğduğunuz şehir, yaşamınızı sürdürdüğünüz şehir, aslen nereli olduğunuz, telefon numaralarınız, en son mezun olduğunuz okul, e-posta adresiniz, meslek durumunuz, babanızın ne işle uğraştığı, yaşadığınız ya da devam etmekte olan bir sağlık probleminizin olup olmadığı, konuştuğunuz diller, çocuğunuzun olup olmadığı, hobilerinizin neler olduğu, en beğendiğiniz üç kitabın ne olduğu, en beğendiğiniz üç filmin ne olduğu, okuduğunuz ve takip ettiğiniz dergi ve gazetelerin neler olduğu, dinlediğiniz müzik türünün neler olduğu, özel bir yeteneğinizin olup  olmadığı, yurt dışına çıktıysanız eğer nereleri gördüğünüz, daha önce kim milyoner olmak ister yarışmasında mülakat görüşmelerine katılıp katılmadığınız, daha önce bir yarışma programına katılıp katılmadığınız, programda hedeflediğiniz para ödülünün ne kadar olduğu ve parayı kazanmanız durumunda ne yapacağınızı, kendinizi nasıl tanıtacağınızı, 1milyon TL tutarındaki soruyu siz soracak olmuş olsaydınız eğer ne soracağınız gibi sorulara yanıt verdikten sonra form tamamlanmış oluyor. Form tamamlandıktan sonra kanala gönderebilirisiniz artık. Değerlendirme neticesinde olumlu olması durumunda zaten mülakata davet edilip program hakkında detaylı olarak bilgi verilecektir size. Tamamen şans işte aslında programa katılmak. Asıl iş programa katıldıktan sonra zaten. Bilginiz ne kadar fazla ise o kadar çok soruya cevap verme şansınız fazla. Ne kadar soruya cevap verirseniz o kadar çok para kazanma fırsatına da sahipsiniz. Belli olmaz belki de milyoner olacak kişi sizsinizdir belli mi olur. Başvurunuzu gerçekleştirin ayağınıza kadar gelen fırsatı kaçırmayın. Her kesimden insanın rahatlıkla başvurabileceği nadir yarışmalardan biridir. İster üniversite mezunu olun, ister ilkokul mezunu hiç ama hiç fark etmez. Yarışmada kendinize yer bulabilirsiniz.