Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Mülakattan Sonraki Süreç

Kim milyoner olmak ister yarışması mülakattan sonraki süreç

ATV ekranlarında her hafta yepyeni bölümleri ile izleyicisi ile buluşan kim milyoner olmak ister adlı yarışmanın mülakat süreci ve mülakattan sonraki sürecin nasıl işlediğine ilişkin sizlere genel bir bilgi vermeyi amaçladık. Kim milyoner olmak ister yarışmasına katılmak isteyen milyonlarca kişi var bunu bu güne kadar yapılan başvurulardan da kolay şekilde görebilmekteyiz. Günümüze kadar 2 milyon kişinin yarışmanın resmi web sitesi üzerinden formu doldurduğu bilinmektedir. Bu da milyonlarca kişinin yarışmaya katılmak istediği anlamına taşımaktadır. Tabi bu rakamlardan sadece çok küçük bir miktarı yarışmada gerçek yarışmacı olarak kalabilmektedir. Yarışmacı olmak isteyen kişilere iki farklı şekilde mülakat süreci yürütülmektedir. Mülakatlarda başarılı olan kişiler yarışmacı olarak programa katılmaya hak kazanmaktadırlar, biz de bu başlıkta yarışmacı olabilmek için mülakat ve mülakattan sonraki süreçte neler yapılması gerektiği konusu ile ilgili bilgiler vermeyi amaçladık.

Mülakata davet edilen adaylar genel olarak 4,5,6,7 ay sonra mülakat davetine ilişkin bilgi verilir ve mülakata çağrılır. Ardından mülakat sürecinde kişi ATV nin stüdyolarına gider ve burada kendisi gibi pek çok farklı kişi mülakat saatini beklemektedir, burada kısa bir beklemeden sonra görüşme odasına alınır.

Görüşme odasında heyecan yapacak ya da sizi zorlayacak hiçbir şekilde bir soru sorulmaz, sadece yazmış olduğunu forma ilişkin bilgiler sorulur. Bu forma zaten siz hakimsinizdir, kısacası bildiklerinizden sorular gelir, evli misiniz, hangi bölümü okudun, hangi kitapları okudun gibisinden son derece kolay şeyler sorulmaktadır. Tabi bu sorulara doğru ve tutarlı cevap vermek çok önemlidir. Eğer sizler başvuru ekranında yeterli şekilde doğru bilgi vermediyseniz mülakat sürecinde büyük sıkıntılar yaşayacaksınız. Bunları göz ardı etmemek sizin için büyük önem taşımaktadır.

İlk mülakat bu şekilde geçmektedir, ikinci mülakat ise tamamen yapımcı firma ile yapılacaktır, bu mülakatı da geçtikten sonra artık yarışmacı olmak için sayılı günleriniz kalmış demektir. Yarışmacı olmak için çekimlere katılmak için aranacak ve yine randevu ile program çekimlerini gerçekleştireceksiniz. Böylece artık sizler de programın bir parçası olacak ve yarışmada bilginizi sınamış olacaksınız.

Kim milyoner olmak ister yarışması soruları nereden çıkmaktadır

En çok sevilen bilgi yarışmalarından birisi olan Kim milyoner olmak ister adlı bilgi yarışması her hafta yepyeni bölümleri ve yepyeni yarışmacıları ile ekranlara gelmektedir. Yarışmaya bu güne kadar 2 milyon kişi başvuru yapmıştır. Her yarışmada pek çok soru adaylara yöneltilmektedir. Programın ilk kez yayınlandığı tarihten itibaren bu güne kadar hiç aynı soru sorulmaması gerekmektedir, bu yüzden soru hazırlayan ekibin işi bir hayli zordur. Aynı soruların tekrar edilmemesi ve soruların belli bir kaynağa dayandırılması da büyük önem taşıyan kriterler arasında yer almaktadır.

Kim milyoner olmak ister yarışmasında soru hazırlayan özel bir ekip vardır, bu yüzden soruların tümü özel olarak seçilmekte ve değerlendirilmektedir. Bin bir hassaslıkla seçilen ve farklı kaynaklara dayandırılan sorular pek çok kişiye farklı ikramiyeler kazandırmaktadır.

Bizler bu başlıkta kim milyoner olmak ister yarışmasında karşımıza çıkan soruların genel olarak nasıl hazırlandığı ve özellikle ilk sorularda yer alan şaşırtmaç ve çeldirici bilgilerin neden yapıldığını anlamaya çalışacağız.

Kim milyoner olmak ister yarışması nda ilk sorularda özellikle farklı ve bilgiden çok kültüre dayalı sorular sorulabilmektedir. Bunu yapılmasının temel sebebi, televizyonu izleyen her yaştan kişinin kendinden bir şeyler bulmasını sağlamaktır. Örneğin “küçük erkek çocuklarının neresine kolanya dökülür” gibi bir soruyu doktora yapan ve en iyi üniversiteden mezun olan bir kişi bilemeyebilir. Bu soru tamamen ailenin bu konuda yaşam tarzı ile alakalıdır. Sonuç olarak bu soruların sorulmasının altında yatan temel sebep yukarıda da belirttiğim gibi pek çok farklı kesimden izleyicisi olan kişilerin kendileriyle alakalı bir takım bilgileri bu yarışmada bulmak istemeleridir.

İlk soruların bu yüzden pek çok kişi tarafından şaşırtmaçlı olduğu düşünülür. Bu sorular şaşırtmaç tan ziyade bir yöreye ait kültür sorularıdır. İstanbul’da yaşayan bir çocuk hayatı boyunca bu kolonya durumu  ile karşılaşmazken, İzmir’de yaşayan bir çocuk bu şekilde bir durum ile karşılaşmış olabiilr. Sonuç olarak bu sorular bilgiden ziyade farklı kesimlerin de kendinden bir şeyler bulmasına ilişkin sorulardır.

Kim milyoner olmak ister yarışmasına kimler katılabilir?

Kim milyoner olmak ister klasik haline gelmiş bir yarışma. Her yaştan farklı kültürlerden pek çok izleyiciye sahip olan bu program televizyonda izlenecek ender programlardan birisi olarak bilinmektedir. Hayatınıza farklı bir pencereden bakmak ve bilgilerinizi chech etmek için bu program tam size göre. Genel kültürünüze güveniyorsanız ve bildiğiniz sorulardan para kazanmak istiyorsanız Kim milyoner olmak ister adlı yarışmaya başvuruda bulunarak sizler de para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kim bilir belki bir milyonluk soru tam da sizi bekliyordur. Hayallerinizin peşinden koşmadan asla hayallerinizi gerçek yapamazsınız bu yüzden ATV nin resmi web sitesi olan atv com tr adresinden yarışmanın sayfasına girerek başvuru formunu eksiksiz doldurarak şansınızı deneyebilirsiniz.

Üstelik bu yarışmaya katılmak için herhangi bir yetkinliğinizin ve özelliğinizin olması gerekmiyor, ister üniversite öğrencisi olun ister doktor, ister oto tamircisi olun ister esnaf, ister müzisyen olun, ister çiftçi, ister işsiz olun ister iş adamı hiç fark etmez yarışmaya katılabilmek için sadece mülakatları başarı ile geçmeniz yeterli olacaktır. Jüriyi etkilemek ile işe başlamanız gerekecektir. Programa başvurunuz olumlu olarak alındığından sonra sizi 2 farklı mülakat sürecine davet edeceklerdir. Sizi bekleyen bu iki farklı mülakat süreci önemlidir. Çünkü bu mülakatlarda kendinizi yeterli şekilde ifade edebilirseniz önce ilk mülakat ardından ikinci mülakat ile yarışmacı olmaya hak kazancaksınız demektir. Yapımcı program her zaman bilgili ve başarılı kişileri yarışmacı olarak kabul etmek istese de zaman zaman bu alanda tam zıt yönlü kişiler de yarışmaya davet edilmektedir, çünkü yarışmayı yediden yetmişe pek çok kişi izlemektedir ve herkesin kendinden bir şeyler bulması gerekecektir. Bu yüzden  zaman zaman bilgili ve başarılı olanların yanında tamamen hayatın içinden ve hayat deneyimi olan kişiler de yarışmaya davet edilmektedirler.

Sizler de olmaz demeyin sadece yarışmaya başvuru yapın, ardından mülakat süreçlerini izleyerek belki de yarışmadan büyük ödülü kazanacaksınız kim bilir, öncelikle hayal etmek gerekir hayal ettiğiniz sürece varsınız. Bunları her zaman dikkate almanız sizin faydanıza olacaktır.

Kim milyoner olmak ister mülakattan ne kadar sonra çağırırlar

Hayatımızın her döneminde mülakatlar bizi beklemektedir. Bilgi yarışmasına girerken, işe girerken ve pek çok farklı alanda hizmet vermeye başladığımız zaman her zaman karşımıza mülakat çıkacaktır. Peki ama mülakat bu kadar kötü bir şey midir? Aslına bakacak olursanız bu yarışma için konuşuyorsak değildir, çünkü ilk mülakat tamamen formalitedir yani sizin gerçek bir kişi olduğunuzu ve yarışmayı ne derece istediğinizi ölçmek adına sizi çağırıp, eşiniz çalışıyor mu gibisinden tamamen basit sorular yöneltilmektedir. Tabi bu soruları sizin ilk başvuru sırasında yaptığınız başvuru formuna göre sorulmaktadır. Bu sorulara vereceğiniz cevaplar sizin kendinizi ifade edebilme gücünü ortaya koyacak ve aslında bir yandan da sizin nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu test etmeye çalışacaklardır. Bu mülakat sürecinden sonraki süre ise 2,3 haftadır. Bu süre içinde eğer sizi ararlarsa mülakatınız olumlu sonuçlanmış anlamına gelir. Eğer 2,3 hafta hadi diyelim 1 ay içinde mülakattan sonra dönüş almazsanız umudunuzu kesmeyi öneririm.

MÜLAKATTAN SONRA KAÇ GÜN SONRA ÇAĞIRIRLAR

Yukarıda da belirttiğim gibi ortalama olarak mülakat sonrası geri dönüşler en geç 1 ay içinde yapılmaktadır. Sizler bu süreçte eğer olumlu bir dönüş almazsanız sizi arayıp olumsuz olduğunu söylemeyeceklerdir, yani 1 ay içinde olumlu olduğuna ilişkin bir bilgi almazsanız umudunuzu kesin.

MÜLAKATLARDA NE SORARLAR

Mülakatlarda özellikle ilk mülakatta sizin ilk başvuru ekranında yazmış olduğunuz bilgileri sormaktadırlar. İlk başvuru sırasında bu yüzden tamamen doğru bilgiler girilmesi gerekmektedir. Yanlış yazılan bilgiler size mülakatta büyük oranda zora sokacaktır. Bu tür durumlardan kurtulmak için mülakattan önceki yapacağınız başvuruyu doğru yazmanız gerekecektir. Mülakatlarda sorulan sorular genel olarak sizin hayatınıza dair bir takım bilgileri edinmek ve sizin kendinizi ifade edebilme yeteneğinizi öğrenmektir. Yarışmaya çıktığınızda kendinizi doğru ve iyi bir şekilde ifade etmeniz, diksiyonunuzun düzgün olması önemlidir. İzleyiciyi ekranda tutmak için bu tür ince detaylar her zaman yapımcı firma tarafından düşünülmektedir. Sizler de bu kriterleri sağladığınızı düşünüyorsanız yarışmaya hemen bir başvuru formu doldurabilirsiniz.

Kim milyoner olmak ister mülakata giren herkes yarışmaya katılır mı?

ATV ekranlarının vazgeçilmez bilgi yarışması olan Kim milyoner olmak ister adlı yarışma hayatımıza farklı bir bakış açısı getirmektedir. Pek çok gereksiz dizilerden sıkıldığımız ve televizyonda artık izleyebilecek doğru düzgün bir dizi bulamadığımız şu günlerde bilgi yarışmaları insanlar tarafından çok daha fazla dikkat çekmektedir. Kim milyoner olmak ister adlı yarışma ile evde ekran başında kendi genel kültür bilgimizi sorgulayabiliriz. Yarışmacı olan kişiler ise hem bilgilerini sınayarak hem de para kazanma şansını yakalamaktadır.  Bizler bu yazıda başlıkta yer alan mülakata giren herkes yarışmaya katılmaya hak kazanır mı şeklinde merak edilebilen bir soruyu aydınlatmaya çalışacağız. Bunun yanında mülakat süreci ve başvurularla ilgili bir takım genel bilgileri de sizlere vermeyi amaçlıyoruz.

Öncelikle mülakat sürecine girebilmek için yarışmaya form doldurarak başvuruda bulunmamız gerekecektir. Yapacağımız başvurunun ardından olumlu olması halinde ve jüriyi etkilediğimizde bizi mülakata davet edecekler, eğer mülakata katılır ve burada kendimizi çok iyi şekilde ifade edebilirsek ve yine jüriyi etkileyebilirsek olumlu olması halinde 2,3 hafta içinde tekrar bir telefon alıp ikinci mülakata davet edileceğiz. İkinci mülakatın da olumlu olması halinde aday artık programa katılmaya hak kazanmış demektir. Artık stüdyoda çekimlere başlanabileceğinin sinyalidir bu.

BAŞVURUDAN KAÇ GÜN SONRA MÜLAKAT OLUR

Mülakat süreci başvuruların yoğun ve fazla olmasından dolayı 4,5 ayı bulabilmektedir hatta 6. Ayda arandığını söyleyenler bile vardır. Yani siz başvuruyu yaptıktan sonra 4 ila 7 ay arası bir zamanda aranarak mülakata davet edileceksiniz anlamına gelmektedir. Bu da büyük bir zaman dilimidir. Başvuran kişiler neredeyse başvurduğunu unutmaya yakın aranması bir açıdan dezavantajlı bir durumdur çünkü gerek iş gerekse farklı nedenlerden dolayı kişi farklı ilde olabilmektedir, ya da hayatında büyük değişiklikler yaşamış olabilmektedir. Fakat programa yapılan yoğun başvurudan dolayı ne yazık ki başvuruların değerlendirilmesi ve adaylara geri dönüşü de bu şekilde olmaktadır.

Sizler de yarışmaya katılmak ve yarışmada kendinizi sınamak istiyorsanız hemen ATV nin resmi sitesine girerek buradan kim milyoner olmak ister sayfasından başvurunuzu yapın.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER BAŞVURU