Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Katılım Adımları

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Katılım Adımları

Kim milyoner olmak ister Atv ekranlarında her pazartesi yayınlanan bu bilgi yarışması 4 Eylül 1998 de ‘Kim 500 Milyar İster’ adıyla yayınlanmaya başlayan ve daha sonra 2 Ağustos 2011 de isim değiştirerek Kim milyoner olmak ister adıyla 2011 yılından beri Türkiye’ de ilgiyle ve sevilerek izlenen keyifli bir yarışma programıdır.

Kim milyoner olmak ister yarışma programı haftada 3 kez olmak üzere Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri yayınlanmaktadır. Toplamda 75 dakika süren yayın yapılmaktadır.

Yarışmayı ilk olarak Kenan Işık sunmaya başlamıştır. Başarılı sunumuyla sevilen sunucu toplam 343 bölüm sunmuştur. Ardından 21 Mart 2014 yılında talihsiz bir şekilde beyin kanaması geçiren ünlü sunucu programı sunamayacak olması nedeniyle o sezon boyunca yerine birçok ünlü arkadaşı program sunmuştur. 15 Eylül 2014 yılında başlayan yeni sezon için sunucu olarak Selçuk yöntem ile anlaşma sağlanmıştır.

Yarışma kurallarına bakacak olursak; Milyoner Olmak İster’de toplam 12 soru yer almaktadır. 2. soruyu bildiğinizde 1.000 tl, 7. soruyu bildiğinizde 15.000 tl’lik baraj sorularını geçmiş oluyorsunuz. Yarışmayı kaybettiğinizde en son hangi baraj sorusunu geçtiyseniz ödülünüz o baraj sorusunun değeri oluyor. Çekilmek isterseniz de, en son yanıtladığınız sorunun ödülünü alırsınız.

Yarışmada size 4 adet joker hakkı sunulmaktadır. Bu jokerlerden 3’ünü istediğiniz zaman istediğiniz soruda kullanabilirsiniz. Diğer jokeri de 7. sorudan sonra kullanabiliriz. Milyoner Olmak İster? yarışmasında eski yarışmalardan farklı olarak bir adet sesli soru sorulmakta. Yarışmacı öncelikle bu ses kaydını dinliyor ve ses kaydı ile gelen soruyu yanıtlamaya çalışıyor. Sesli soru 2. baraj sorusu olarak belirttiğimiz 7.soru dahil olmak üzere ilk 7 soruluk kısımda yer almaktadır.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Takip

Kim milyoner olmak ister başvuru takip için şu adımlar izlenmelidir;

Öncelikle internet üzerinden bu link aracılığıyla başvuru formunda istenen tüm bilgileri doldurup sistem üzerinden atv’ye göndermeniz gerekmektedir. Ekstra bir durum söz konusu olmadığı takdirde ortalama olarak maksimum 1 ay içinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Dönüş yapanlar sizinle bir randevu tarihi ve saati ayarlayacak ve görüşme sağlayacaklardır. Öncelikle gittiğiniz görüşmede bir genel kültür testine tabi tutulursunuz. Bu form hemen okunur ve sonuçlarınız belli olur. Ardından görüşmeye alınırsınız. Kısa bir görüşme sonunda sizi şu kadar süre içinde arayacaklarını söylerler. Yani kim milyoner olmak ister başvuru takip işlemi gayet basittir.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları

Kim milyoner olmak ister başvuru sonuçları açıklandığı zaman genelde memnun kalınmış bir performansınız varsa muhtemelen dedikleri süreden önce size dönülecek ve yayına davet edileceksiniz. Kim milyoner olmak ister başvuru sonuçları açıklama süresi uzun olmayacaktır. Sizden stüdyoya çağıracağınız kişileri belirlemenizi istenir. Telefonla arayacağınız kişileri belirlersiniz. Sizden belli başlı şeyler istenir örneğin iki çift kıyafet getirilmelidir, çizgili veya kareli olmamalıdır, boğazlı giyilmemelidir gibi. Daha sonra sizi evden alacaklarını bildirirler ve hazır olmanızı isterler.

Ve Beklenen An Gelmiştir

Birazdan yayına katılıp sorularla baş başa kalacağınız ve keyifli dakikalar yaşayacağınız heyecan dolu bir program sizi beklemektedir. Yapmanız gereken en gerekli ve temel olay soğukkanlı olmak, ortamdan keyif almak ve eğlenmeyi iyi bilmektir. Sorular o anda ciddi anlamda rahat ve kolay gelecektir.