Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Başvuru Kılavuzu

Kim milyoner olmak ister başvuru

En çok sevilen bilgi içerikli yarışma programlarından  olan Kim milyoner olmak ister yarışmasına başvuru yapmak istediğinizde nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ile ilgili detaylı bilgileri bu başlık altından sizlere vermeyi amaçladık.

Öncelikle yarışmaya başvuruda bulunarak gerek bilginizi test edeceğiniz gibi iyi bir yarışma çıkarmanız halinde çok iyi para ödülleri de kazanabilirsiniz. Tüm bunları ATV de yayınlanan Kim milyoner olmak ister adlı yarışmada yapacaksınız. Sen de eğer bu yarışmaya katılmak ve yarışmada şansını denemek istiyorsan ATV nin resmi web sitesi üzerinden Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmanın sayfasına girerek Başvuru Formu adı altında yer alan formu doldurarak başvuruda bulunabilirsin.

Başvuru formunda dikkat etmeniz gereken pek çok faktör vardır, bu alanda okuduğunuz kitaplar gibi detaylı bilgiler sizden istenmektedir. Eğer bu alanlara sıradan bir insanın zaten okuması gerektiği kitaplara yazarsanız pek fazla şansınızın olduğunu düşünmüyorum. Bu alanlara daha çok sizi farklı kılacak ve sizi diğer rakiplerinizden bir adım öne çıkaracak olan kitapları yazarsanız her zaman seçilme ve mülakata davet süreciniz büyük oranda olumlu olacaktır.

Başvuru formunda yer alan iletişim bilgilerinizin tümü doğru olmalıdır. İkinci bir cep telefonu isteniyorsa bu alana en yakın arkadaşınızın veya ailenizden birisinin telefonunu verebilirsiniz. Kendinizi tanıtmanız için bırakılan boş alana kendinizi açık, net ve şeffaf bir şekilde akıcı bir dille ifade etmeniz gerekiyor. Aksi halde eğer formda boş bıraktığınız alanlar varsa ne yazık ki başvurunuzun olumlu olma süreci çok düşük olacaktır. Bu yüzden boş bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Başvuru süreciyle alakalı son olarak söylemek istediğim, eğer başvurudan sonra 3,6 ay arasında aramazsanız umudunuzu kesebilirsiniz, çünkü pek çok başvuru olduğu için başvurular hızlı şekilde değerlendirilmektedir, dolayısıyla sizin bu kişilerden ayrılmanız ve kendinizi farklı kılacak bir takım unsurları ortaya koymanız gerekecektir. Bunları başarabiliyorsanız kısa süre içinde zaten size geri dönüş yapacaklar ve telefonla iletişime geçeceklerdir. Sonrasında ise mülakat süreci takip edecektir, mülakat sürecinde de yine kendinizi ifade etme yeteneği gibi bir takım özelliklerinize dikkat edilecektir.

Kim milyoner olmak ister paramı ne zaman alabilirim

Uzun soluklu devam eden eğlence ve bilginin hakim olduğu bir yarışma olan Kim milyoner olmak ister adlı yarışma, bilgiye önem veren kişiler için her zaman en çok tercih edilen yarışma olmuştur. Kim milyoner olmak ister yarışmasına katılan ve yarışma sonunda bir miktar ödeme almaya hak kazanan yarışmacıların merak ettiği bir takım sorular vardır. Bunlardan birisi de paramı ne zaman alabilirim? Şeklinde sorulan sorulardır. Bizler de bu başlık altında yarışmaya katılan ve bir miktar ödül almaya hak kazanan kişilerin ödemelerinin ortalama olarak ne kadar süre sonra alacaklarını ve ne zaman paranın tamamına sahip olacaklarını anlatmaya çalışacağız.

Kim milyoner olmak ister yarışması na katılıp ödül kazanan yarışmacılar ödemelerini ortalama  olarak 3 ila 6 ay arasında almaktadır. Bu süreçte kazanılan paranın tamamı hesaba aktarılması gerekmektedir. Ancak kazanılan paranın %10 gibi bir oranı vergi adı altında kesilir dolayısıyla kişiye geri kalanı iade edilir. 30 bin TL ödeme alması gereken bir kişiye 27 bin TL ödeme yapılır. 3 bin TL vergi adı altında kesilir. Ödemeler konusunda sıkıntı yaşayan ya da 9 ayı geçmesine rağmen ödeme alamayan ödeme ile ilgili kendisine hiçbir bilgi de verilmeyen kişiler ATV’nin muhasebe departmanını arayarak bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi almaları gerekir.

Sizler de kim milyoner yarışmasına katılmak istiyorsanız ATV nin resmi web sitesi üzerinden kim milyoner olmak ister adlı yarışma sayfasına girerek bu alanda yer alan formu doldurmanız gerekmektedir. Ardından yarışmaya katılmaya hak kazandığınızda mülakat yapılacak ve mülakat sonucuna göre yarışmaya çağrılacak ya da çağrılmayacaksınızdır. Süreç genel olarak bu şekilde işlemektedir.

Yarışmadan alacağınız ücretler ile alakalı bir sorun veya problem yaşamanız halinde ya da gününde ödeme yapılmaması durumunda mail ile iletişime geçebilirsiniz. Mail ile iletişime geçtiğinizde size tam olarak durumun neden kaynaklandığını ve ödemenizin ortalama ne kadar süre sonra yapılacağı gibi bilgiler de verilecektir.

Sizler de yarışma ile alakalı düşündüklerinizi ve yorumlarınızı bu başlıkta yorum olarak yazabilirsiniz.

Kim milyoner olmak ister yarışması mülakat

Yarışmaya başvuru yapan pek çok kişi mülakata çağrılma hevesi ile başvurularını binbir titizlik ile yapmaktadır. Ancak başvuru sadece ilk aşamadır ardından yol almanız gereken pek çok konu vardır. Bu yazıda kim milyoner olmak ister yarışması ile alakalı mülakat sürecinde neler yaşayacağınızı ve mülakat sisteminin nasıl işlediğine ilişkin bir takım bilgilendirme yapacağız.

Eğer yarışmaya katılmak istiyorsanız ilk etapta başvuru formunu düzgün şekilde doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu doldurduktan sonra her şey bitmiyor arkadaşlar daha yeni başlıyoruz. Şimdi de aranmayı beklemek zorundasınız. Diyelim ki aradılar ortalama bu süreç 3 ila 7 ay aralığında olmaktadır. Arandığınızda sizi ATV stüdyolarına davet edecekler ve randevu vereceklerdir. Eğer siz de randevu tarihinde müsaitseniz sizi görüşmeye davet edeceklerdir.

İlk mülakatta genel olarak sizin başvuru alanında doldurduğunuz bilgiler size sorulacaktır, ne iş yapıyorsunuz, şu şu kitapları okumuşsunuz kitapta en çok dikkatinizi çeken şey neydi, İTÜ de okuyorsunuz bölümünüzden memnun musunuz, bir milyon TL yi alınca ne yapacaksınız, evli misiniz, eşiniz çalışıyor mu gibi tamamen kolay sorular sorulmaktadır. Sizler de mülakatta başvuru formunda yazdığınız şeyleri doğru olduğunu onaylamak üzere sorulara cevap vermelisiniz, bu yüzden başvuru formunu doldururken ne yazdığınıza dikkat etmeniz gerekiyor, en ufak bir yanlış bilgi sizin mülakat aşamasında direk olarak elenmeniz anlamına gelmektedir.

İlk mülakat sürecinde genel olarak heyecanlanacak hiçbir durum yoktur, bu mülakat süreci genel olarak sizin gerçekten bir kişi yani öylesine başvuru yapıp yapmadığınızı anlamak için yapılan bir mülakat olarak düşünebilirsiniz. Çünkü vakit ayırıp eğer stüdyodaki randevuya giderseniz, bunun yanında sorulan sorulara başvurduğunuz forma uygun şekilde cevaplarsanız ilk aşamayı geçtiniz demektir. Şimdi sıra geldi ikinci mülakat süreci.

İkinci mülakat süreci genel olarak yapımcı firmanın yapacağı bir mülakat olacaktır ve esas mülakat ikinci mülakat sürecidir. Eğer ilk mülakattan sonra 2,3 hafta içinde geri dönüş alabilirseniz ikinci mülakata girme hakkını elde ettiniz demektir. Hiçbir şekilde dönüş olmazsa o zaman umudu kesmeniz gerekmektedir.

Kim milyoner olmak ister başvuru yaptım ne zaman geri dönüş olur

ATV ekranlarında yayınlanan ve her hafta yepyeni bölümleri ile milyonları ekran başına bağlayan Kim milyoner Olmak İster adlı bilgi yarışması yediden yetmişe pek çok kişinin severek ve beğenerek takip ettiği yarışmalardan birisidir.

Kim milyoner olmak ister adlı yarışmayı günümüzde Murat Yıldırım sunmaktadır. Sunuculuğunu Murat Yıldırım’ın üstlendiği bu yarışmaya katılmayı pek çok kişi istemektedir bu yüzden 2 milyonu aşkın bir başvuru yapıldığı bilinmektedir. Sizler de eğer bu başvuru yapanlardan birisiyseniz ortalama olarak mülakata davet edilen kişilerin ne zaman geri dönüş yapıldığı konusunda bilgi vermeyi amaçladık.

Öncelikle arkadaşlar başvuru yaparken mülakatta size başvuru formunda doldurduğunuz bilgilerin aynısını soracaklarını bilerek bu yüzden yanlış bilgi vermeden başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer en ufak bir yanlış bilgi yazarsanız örnek veriyorum okuduğunuz kitap alanına hiç okumadığınız bir kitabı yazarsanız bu soru size mülakatta “okuduğunuz x kitabındaki xx konusunu nasıl değerlendiriyorsunuz “ şeklinde bir soru sorulduğunda tökezleyecek ve ne diyeceğinizi bilemeyeceksiniz. Başvurularınızda er zaman şeffaf bir kişi olmanız size daha fazla şey kazandıracaktır. Bu yüzden başvuru yaparken tam olarak kesin olarak bildiğiniz ve hatırladığınız kitapları yazmalısınız. Böylece mülakatta sorulacak sorularda sıkıntı yaşamayacaksınız.

Başvuru yapan bir kişi eğer başvurusunda bir sorun oluşmazsa ve personel seçimi yapan daha doğrusu mülakata davet sürecini yürüten jüriyi etkileyebilirse işte o zaman ortalama olarak 4 ila 7 ay içinde geri dönüş yapılmaktadır. Yani bugün başvuru yaptım yarın ararlar şeklinde bir düşünceye sahip olmak yanlıştır, zira sizin gibi pek çok kişi aynı anda başvuru yapmaktadır. Bunları değerlendirmek ve hepsini ayrı ayrı incelemek oldukça büyük zahmetli ve yorucu bir iştir.

Genel olarak mülakata davet edilen kişilerin mülakat davet süreçlerini incelediğimizde en az 4 ay en fazla 7 ay gibi bir süre içinde tabi arada istisnai durumlar oluşabilmektedir. Ancak genel olarak bu şekilde süreler vermek oldukça doğru olacaktır. Siz de başvurularınızı buna göre yapıp mülakat davet sürelerini de bu şekilde düşünebilirsiniz.

http://kimmilyonertakip.com/kim-milyoner-olmak-ister-basvuru/