Kim Milyoner Olmak İster Mülakata Çağrıldım Gidemedim Tekrar Gitme Hakkım Var Mı?

Kim Milyoner Olmak İster Mülakata Çağrıldım Gidemedim Tekrar Gitme Hakkım Var Mı?

ATV ekranlarında yayınlanan ve pek çok farklı kitleden izleyiciye sahip olan kim milyoner olmak ister adlı yarışma günümüzde çok fazla kişi tarafından izlenmektedir. 2 milyon kişinin başvuru yaptığı yarışmaya her hafta farklı kişiler yarışmaktadır. Bu kişilerden bazıları öğrenci, avukat, doktor, çiftçi, tezgahtar, mühendis, sporcu, müzisyen, akademisyen gibi pek çok farklı sektörden kişi aktif olarak programa katılmakta ve büyük ödül için yarışmaktadır.

Kim milyoner olmak ister adlı yarışmaya mülakat daveti aldıysanız mülakatta çok kolay ve tamamen sizin gerçek bir kişi olup olmadığınızı anlamak üzere sorular sordukları için heyecanlanmanıza gerek yoktur. İlk mülakat özellikle çok kolay ve tamamen formalite icabıdır. Bu yüzden eğer mülakata gitmediyseniz ya da gidemediyseniz maalesef ki artık yarışmaya katılma hakkınız olmayacaktır. Çünkü mülakata randevu verip gitmemek verdiğiniz sözü tutmamakla eş değer olacağından bu karşı tarafa olumuz bir izlenim bırakacaktır. Bu yüzden bunların önüne geçmek için mutlaka en az 2,3 gün önceden bilgilendirmek, mümkünse randevu tarihini değiştirmek gibi farklı girişimlerde bulunmak sizin karşı tarafa olan saygınızı ortaya koyacaktır. Sonuç olarak eğer mülakata katılmazsanız ve karşı tarafa bu konuda bir bilgilendirmede bulunmazsanız yarışmaya katılma hakkınızı kaybetmişsiniz demektir.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER YARIŞMAYA BAŞVURU

Yarışmaya 2 milyon kişi başvurmuştur. Bu programın vermiş olduğu resmi bir rakamdır dolayısıyla sıradan ve hiçbir hayat hikayesi olmayan, kendini biraz olsun farklılaştırmayan kişiler maalesef ki bu programlara katılmaya hak kazanamayacaklardır. Çünkü 2 milyon kişinin arasından sıyrılarak kendinizi göstermek bir alanda uzmanlaştığınızı karşı tarafa aktarmak gerekecektir. Aksi halde programa katılma şansınız imkansıza yakındır. Bu tür programlarda her zaman bilgili, yetenekli ve kendini olabildiğince çok iyi ifade eden kişiler tercih edilmektedir. Sizler de bu konuda kendinize güveniyorsanız yarışmaya başvuruda bulunarak şansınızı deneyebilirsiniz.

Bunların dışında zaman zaman sıradan kişilere de yer verilmektedir, yarışmayı izleyen milyonlarca kişinin kendinden bir şeyler bulabilmesi için pek çok farklı genç, yaşlı, bilgili, bilgisiz kişilere yer verdiklerinden mutlaka pek çok kesimden kişinin şansı az da olsa vardır.

Kim milyoner olmak ister yarışmasında kazanılan rakamın tamamı alınır mı?

Yarışmaya başvuran ve mülakat aşamalarını tamamıyla geçerek yarışmaya katılma hakkı kazanan kişiler eğer ki yarışmadan bir para ödülü kazanırsa bu miktarın tamamını alabilir mi? Sorusunun cevabını bu başlık altından inceleyeceğiz. Merak ettiğiniz bu soruları hep birlikte cevaplamaya çalışacağız.

Arkadaşlar diyelim ki yarışmadan 100 bin TL para ödülü kazandınız bu rakamın tamamını alamıyorsunuz. Yüzde 10 gibi bir vergi kesintisi yapılmaktadır. Bu da 100 bin TL kazanan bir kişinin 90 bin TL alacağı anlamına gelmektedir.

Sizler de eğer bir para ödülü kazandıysanız hesabınızı yaparken %10 vergileri çıktıktan sonra alacağınız net tutarı hesaplayabilirsiniz.

PARA ÖDÜLÜ KAZANAN KİŞİLER İÇİN ÖDEMELER NASIL YAPILIR

Yarışmaya katılmaya hak kazanan kişiler eğer ki yarışmadan bir ücret kazanırlarsa ödemeler ödüle hak kazandıktan sonra 9 ay içinde yapılmaktadır. Ödemeler kişinin banka hesabına ya da elden yapılabilmektedir. Bu süreç tam olarak program ile alakalıdır, ancak genel olarak 9 ay içinde tüm ödemelerin yapılmış olması gerektiğini biliyoruz.

Yarışmadan para ödülü kazanan kişilerin kazançlarından yüzde 10 vergi düştükten sonra ödeme kişiye yapılır. Böylece 30 bin TL ödül kazanan bir kişi yüzde onluk vergi düştükten sonra 30-3 = 27 bin TL ödeme alacaktır.

Kim milyoner olmak ister yarışmasında siz de para kazanmak ve bilginizi test etmek isterseniz öncelikle programın web sitesine girerek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Hemen hemen pek çok farklı kişinin katılabildiği yarışma programına sizler de başvuruda bulunarak bilginizi sınayabilir ve bunun yanında para kazanabilirsiniz.

Yarışma bazı kişiler için bilgisini sınama anlamı taşırken, bazı kişiler için ise tamamen para gözüyle bakılmaktadır. Yarışmaya genel olarak kazançlarının büyük bir bölümünü yardım kuruluşlarına bağışlayacak olan kişiler ve kendi ideallari doğrultusunda parayı kullanacak olan kişiler davet edildiği gözlemlenmektedir.

Sizler de yarışmaya sadece bir form doldurarak belki de hayatınıza farklı bir pencere açılmasını sağlayabilirsiniz, bunu yapmak hiç de kolay değil. Hemen başvurunuzu yapın ve mülakat daveti için şansınızı deneyin.

Kim milyoner olmak ister kazanılan ödül ne zaman hesabıma yatar

Kim milyoner olmak ister yarışmayı pek çok farklı kişinin büyük bir merak ve keyifle seyrettiği yarışma programlarından birisidir. Televizyonda pek çok farklı kanalda üretilen diziler ve gereksiz pek çok program insan yaşamı hiçbir katkısı olmayan dizilerle dolmuş ve taşmış durumdadır. Hal böyle olunca insanlar bilgi yarışmalarında hem kendilerini sınayabilmekte hem de farklı bir program izlemenin keyfini varabilmektedir. Ailecek izlerken evde ekran başında soruları bilmenin verdiği keyif ve haz bambaşkadır. Ancak stüdyoda bizzat yarışan kişi olmak da oldukça heyecan verici olsa gerektir.

Kim milyoner olmak ister yarışmasında pek çok katılımcı farklı para ödülleri kazanmaktadır. Yarışmacılara bu para ödülü ödenmeden önce içinden vergiler düşülerek ödeme yapılır. Bu da yaklaşık olarak yüzde on gibi bir rakama denk gelmektedir. Örnek olarak Bin TL bir para ödülü kazanan kişinin alacağı net miktar 900 TL olacaktır.

KAZANILAN PARA ÖDÜLÜ NE ZAMAN ALINIR?

Kim milyoner olmak ister yarışmasında kazanılan para ödülü genel olarak 6 ila 9 ay arası bir dönemde hesaba geçmektedir. Yarışmacılar para ödülünü almak için 9 aya kadar beklemeleri gerekmektedir. Eğer 9 aydan sonra halen ödeme ile ilgili bir telefon yada bilgilendirme alamazlarsa bu konuda yetkililere mail yada telefonla ulaşım sağlayabilmektedirler.

Sizler de eğer hem bilginizi test etmek hem de para ödülü kazanmak istiyorsanız ATV ekranlarında yayınlanan bu bilgi yarışmasına atv com tr adresinden kim milyoner olmak ister adlı yarışma sayfası üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Yapacağınız başvurular yaklaşık olarak 4,5 ay sonra olumlu olması halinde geri dönüş alacaksınız ve bu süreçten sonra mülakatlar devam edecektir. Mülakat süreci genel olarak hızlı geçmektedir, genel olarak 1 ay içinde mülakattan sonra olumlu olması halinde size geri dönüş yaparak ikinci mülakat için tarih vereceklerdir. Eğer herhangi bir olumlu anlamda dönüş alamazsanız o zaman çoktan umudunuzu kesmeniz gerekecektir.

Sizler de program ile ilgili yorumlarınızı ve merak ettiklerinizi yorum alanından yazabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. Böylece karşılıklı etkileşim halinde faydalı bilgiler üretebiliriz.

Kim milyoner olmak ister yarışması adamına göre mi soru soruluyor?

ATV ekranlarında yayınlanan Kim milyoner olmak ister adlı yarışmada zaman zaman sorular bir takım akıllarda soru işaretleri bırakıyor olsa da sorularda en ufak bir sorun ya da hata yoktur, çünkü sorular çok önceden hazırlanmış olur karma şekilde sorulmaktadır. Bunun yanında yarışmacılar hangi sırada yarışmaya çıkacaklarını ise programdan hemen önce öğrenmekte olup liste de programdan önce oluşmaktadır. Yani sonuç olarak kim milyoner olmak ister yarışmasında soruların kişiye göre ya da adamına göre bir soru sorma sistemi olması imkansıza yakındır.

Kim milyoner olmak ister yarışmasında genel olarak ilk sorular çeldirici olabilmektedir. Hayatın içinden bir takım sorular çıkabilmektedir. Bunu yapılmasında özel bir amaç vardır. Bunun altında yatan sebep ise her kitleden programı izleyen kişileri etkileyebilmek ve kişilerin kendilerinden bir şeyler bulabilmektedir. Dikkat ederseniz bu yüzden programdaki sorular her zaman her türden gelebilmektedir. Dolayısıyla reyting kaygısı ile hazırlanan bu sorular pek çok farklı kitleye hitap etmesi programın reyting konusunda iyi yerlere taşımaktadır.

SORULAR NASIL HAZIRLANIR?

Kim milyoner olmak ister adlı yarışmada sorular tamamen jüri kontrolünde hazırlanmakta olup soru havuzu mevcuttur. Soru havuzundan yapılan kategorilendirme ile rastgele sorular çekilmektedir. Böylece her soru herkese gelebilmektedir. Soruları hazırlarken genel olarak farklı ansiklopedilere ve kaynaklara dayandırılmaktadır. Herhangi bir kaynağı olan sorular asla sorulmamaktadır. Bunun yanında Google ve diğer arama motorlarına yazıldığında direkt olarak sonuca ulaşılabilecek tarzda sorular asla tercih edilmemektedir. Bu da programdaki soru kalitesini arttıran en önemli faktörlerden birisidir. Böylece programda birbirinden farklı ve pek çok kesime hitap edebilecek türden, gerek kültürel özellik olarak, gerekse spor, gerekse müzik, sanat gibi pek çok farklı alan ve türden sorular sorulmaktadır. Bu da programı izleyen farklı kitlelerin kendilerinden bir şeyler bulması ve programa olan sempatilerinin artmasına ilişkin bir yöntemdir. Sizler de kim milyoner olmak ister adlı yarışmayı izlerken mutlaka kendinizden bir şeyler buluyorsunuzdur. İşte bu yapımcı firmanın yapmış olduğu özel ve bir o kadar da başarılı bir stratejidir.

Kim milyoner olmak ister yarışmasında ilk sorular neden çeldiricidir?

ATV ekranlarının vazgeçilmez bilgi programlarından birisi olan kim milyoner olmak ister adlı yarışmada bir takım çeldirici diye tabir edilen sorular sorulduğu bilinmektedir. Peki bu sorular neden bu şekilde çeldirici olduğu söyleniyor. Biz de bu yazımızda bu soruların neden bu şekilde anlam yüklendiğine ilişkin bir bilgilendirme yazısı yazmak istedik.

Kim milyoner olmak ister adlı yarışmayı izlerken ilk soruların genel olarak bilgiye dayalı değil de bir kültüre ya da insanların güncel hayattaki yaşamlarına ilişkin bilgilerin yer aldığı sorular olduğunu rahat şekilde söylemek mümkündür. Örneğin bir programda ilk sorulardan birisi şu şekildeydi; hamur hazırlarken hangi organımızın yumuşaklığı ile hamurun yumuşaklığını benzeştirir ve referans alırız? Şeklinde bir soru çıkmıştı, şimdi bu soru çeldirici mi? Evet yani kişisine göre çeldiricidir. Dünyanın pek çok yerini gezmiş, pek çok kitap okumuş ve dersleri oldukça başarılı olan bir kişi bu soruyu bilemeyebilir, çünkü bu soru yemek yapanlar yemek programı izleyenler için tabiri caizse bir argo kelime olarak da bilinir. Kulak memesi olarak şıklarda yer alsa da bunu daha önceden hiç duymamış olan bir kişinin ne kadar çok fazla bilgiye sahip olsa da soruyu bilememesi mümkündür. Sonuç olarak ilk soruların çeldirici olduğu yönündeki iddialar aslında ilk soruların hayatın içinden sorular olması ile bağlantılı olduğu için kişiye çeldirici gelmektedir. Bir kesime çeldirici gelen bu sorular diğer kişilere ise oldukça basit ve çok kolay gelebilmektedir. Bu kişinin içinde bulunduğu ve yaşadığı ortam ile alakalı bir durumdur.

Sonuç olarak çeldirici diye tabir edilen sorular genel olarak kişiye göre büyük oranda değişmektedir. Bu soruların direk olarak bilgiye dayanmamasından dolayı kişiye çeldirici gelebilmektedir. Bu yüzden ilk sorulara her zaman dikkat etmek bu sorular en az diğer sorular kadar riskli olabilmektedir. Bazen yarışmacılar bu sorulara son derece emin bir şekilde cevap verirken sorunun yanlış olması ile hayallerine erken veda etmek zorunda kalabilmektedirler. Bunlara dikkat etmek gerekir.