Kim Milyoner Olmak İster? de En İlginç 5 Soru

Kim milyoner Olmak İster? yarışma programı 7’den 70’e herkesin takip ettiği ve slogan olarak da dünyada ve ülkemizde en çok izlenen aynı zamanda da en çok kazandıran tv programıdır.

Çeşitli ülkelerde de değişik versiyonları ile yarışmaya ilgi bir hayli büyük. Kenan Işık’ın sunumuyla başlayan Kim milyoner Olmak İster? yarışma programı ülkemizde oldukça popülerdir. Kenan Işık’ın rahatsızlığı sonrası yarışma programını bir çok ünlü bu zaman zarfında birer bölüm olarak hatırlayacağınız üzerine sunmuş ardından da Selçuk Yöntem’in sunumu ile de bir hayli uzun bir süre yaklaşık 3 yıl devam etmiştir.

Kim milyoner Olmak İster? programında bir kan değişimi daha gerçekleşti ve Selçuk Yöntem’in ardından bu güzel bilgi yarışmasını Murat Yıldırım devraldı.

Bugün sizlere, Kim milyoner Olmak İster? yarışmasında, yarışmacılara sorulan 5 ilginç soruları bir araya getirdik. Şimdi gelin bu ilginç sorulara göz atalım.

1)

Soru : Bursalı köy futbol takımı Yörükalispor’a Ganalı futbolcu Mohammed Sumaila’yı bir aylığına transfer etmek için köylüler hangisiyle ödeme yapmışlardır?

Cevap: 10 kilo zeytinyağı şıkkıydı. Ben de yarışmacımız gibi bilemedim.

2)

Soru : 11 yaşındaki Ciro Ortiz, Newyork Bedford metrosunda, pazar günleri saat 12 ile 14 arasında, 5 dakikalığına 2 dolar ücret alarak hangi hizmeti vermektedir?

Şıklar : a) Turist rehberliği b) Ses eğitmenliği c) psikolojik danışmanlık d) fizik tedavi

Cevap : psikolojik danışmanlık

3)

Soru : İtalyancadan Türkçeye geçen “tavla” kelimesinin kökeninin anlamı nedir?

Şıklar : a) Şans b) Pul c) Tahta d) Zar

Cevap : tahta

4)

Soru : Hangi enstürmandan farklı nota çıkartabilmeniz için parmaklarınızı oynatmanız gerekmez?

Şıklar : a) Trompet b) Borazan c) Flüt d) Ney

Cevap: Borazan

5)

Soru : Ağustos 2010’da hangi şehirde yaşanan trafik sıkışıklığının açılması tam 10 gün sürmüştür?

Şıklar : a) Moskova b) Pekin c) Delhi d) Tokyo

Cevap : Pekin