Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Yapmak

Kim Milyoner Olmak ister 2011 yılından beri ATV ekranlarında yayınlanmaktadır. Uzun süre boyunca aynı sunucu tarafından yayın yapan program bir süre ara verdikten sonra tekrar yayınlanmaya başlamıştı. Şuanda sunucusu Murat Yıldırım isimli kişidir. Program oldukça fazla kişi tarafından izlenip beğenilmektedir. Birçok hayranı ve seyircisi vardır. İlk bölümü 2 Ağustos 2011 yılında ATV ekranlarında yayınlanmıştır. O zamandan bugüne oldukça fazla reyting rekorları kırmıştır. Programa hem yarışmacı hem de seyirci olarak katılabilmenize olanak vardır. Bu yarışmaya katılmak için birçok aşamadan geçmeniz gerekmektedir. Bu aşamalar için başvuru yapmak kolay fakat beklemek uzun sürmektedir. Sizlere bu aşamalar hakkında bilgi vereceğiz. Kim Milyoner Olmak İster yarışma başvurusu ve başvuru sonuçları hakkında da en çok merak edilenleri başlıklar altında açıklayacağız.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışma Başvurusu Yapmak

Kim Milyoner Olmak İster yarışması birinciye ve bütün soruları doğru cevaplayan yarışmacılara 1 Milyon TL para ödülü vermektedir. Oldukça büyük bir miktar olan bu parayı kazanmak için birçok kişi yarışmaya katılmak istemektedir. Fakat sıradan insanların bu kadar zor ve bilgi gerektiren soruları doğru cevaplaması oldukça zordur. Yarışmaya genellikle çok bilgili ve sürekli kitap okuyan kişiler katılmaktadır. Sizde bilginize güveniyor iseniz yarışmaya katılarak şansınızı deneyebilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster yarışma başvuru yapmak oldukça kolaydır. Başvuru yapmak için buraya ya da ATV sitesinden programı aratarak ‘’Başvuru’’ kısmına gelip buradan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sizden başvuru formunda birçok bilgi istemektedirler. Bu formda ki bilgileri eksiksiz ve doğru girmeniz önemlidir. Olurda başvuru formunuz değerlendirildikten sonra size dönüş yaparlarsa buraya yazdığınız bilgiler size mülakatta sorularak doğruluğu teyit edilmektedir. Yanlış verilmiş bilgiler muhtemelen sizin direk mülakatta elenmenizi sağlayacaktır. Yani daha başlamadan elenirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışma Başvurusu Sonuçları Nasıl Öğreniliyor?

Programa başvurunuzu yaptınız ve bundan sonra ne olacağı hakkında da bilginiz yok. Bundan sonraki süreç biraz yavaş işlemektedir. Nedeni ise sizin gibi yüzlerce kişinin bu yarışmaya başvurmasıdır. Herkesin başvurusu incelenmekte ve değerlendirilmektedir. Bu nedenle sizin başvurunuza sıra gelene kadar en az 3 ay kadar zaman geçer. Kim Milyoner Olmak İster yarışma başvurusu olumlu sonuçlanır ise size telefon ile dönüş yapılarak bilgi verilmektedir.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışma Mülakatında Neler Soruluyor

Programa başvuru yaptıktan sonra 3-7 ay içerisinde olumlu olması durumunda size geri dönüş sağlarlar. Verdiğiniz cep telefonlarından ulaşırlar. Sizin ve onlar için uygun olan bir günde mülakata yani ATV merkezine çağrılırsınız. Sizi mülakatta dinleyen ve sorular soran kişi mimiklerinizden verdiğiniz cevaplara kadar her şeyinizi takip etmektedir. Fakat son derece rahat olmanız gerekmektedir. Burada zor sorular sormamaktadırlar. Herkesin kolaylıkla cevaplayabileceği soruları ve formda sorulan soruları sizlere tekrar sormaktadırlar.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasından Kazanılan Para Ne Zaman Ödenir?

Yarışmaya başvuru yaptınız. Başvurunuz onaylandı ve mülakattan da geçtiniz. Hatta yarışmaya katıldınız ve bir ödeme kazandınız. Peki, bu ödeme ne zaman yapılacak? Birçok kişi bu sorunun cevabını oldukça merak etmektedir. Bu yarışmadan kazandığınız paralar genellikle 3-6 ay içerisinde sizden istenilen banka hesabına aktarılır. Fakat ödemelerinizden vergi kesintisi de yapılmaktadır. Bu vergi oranı %10 civarlarındadır. 100 Bin TL kazandığınızda paranızdan kesilen vergi ile sizin bankanıza toplamda 90 Bin TL para aktarılır. Olurda paranın aktarılmasında bir sorun olur veya uzun zaman geçmesine rağmen para hesabınıza aktarılmaz ise ATV muhasebe departmanı ile iletişime geçerek durumu bildirebilirsiniz. Fakat bu tarz olumsuz durumların yaşanması oldukça zordur.

Kim Milyoner Olmak İster, çok uzun zamandır yayınlarda kalan ve herkes tarafından bilinen bir yarışma programıdır. Birçok kişi bu programa yarışmacı ve ya seyirci olarak katılım sağlamaktadır. Program 2 Ağustos 2011 tarihinden beri ATV’de yayınlanmaktadır. Sunucusu zaman zaman değişmiştir fakat şuan Murat Yıldırım tarafından sunulmaktadır. Programa katılmak isteyenler ve ya başvuru yapıp sonucunu merak edenler, ‘’Kim Milyoner Olmak ister yarışma başvuru ve sonuçları’’ şeklinde arama yaparak bilgi edinmektedir. Sizlere bu yarışmaya katılma şartlarını ve başvuru sonuçlarını nasıl öğreneceğiniz hakkında geniş bilgi vereceğiz.

Kim Milyoner Olmak ister Başvuru Şartları?

Öncelikle yarışmaya katılmak için başvuru yapmanız ve ardından çok fazla yol kat etmeniz gerekmektedir. Sadece başvuru ile bütün işlemler tamamlanmıyor. Başvurudan sonra olumlu olursa mülakatlara giriyorsunuz. Öncelikle başvurunuzu form ile yaptınız. Burada sizden klasik ve kolay bilgiler istemektedirler. Bu bilgiler şöyle sıralanabilir;

 • Formda fotoğrafınız istenmektedir
 • TC kimlik numarası
 • Ad ve Soyad
 • Doğum tarihiniz
 • Cinsiyetiniz
 • Doğduğunuz ve yaşadığınız şehir
 • Ailenizin yaşadığı şehir ve aslen nereli olduğunuz
 • Telefon numaranız (Ev, İş, Cep)
 • En son mezun olunan okul ve bölüm ayrıca şuanda varsa okuduğunuz okul
 • E-posta adresiniz
 • Meslek durumunuz
 • Babanız ve annenizin mesleği
 • Konuştuğunuz diller
 • Medeni durumunuz ve çocuğunuzun olup olmadığı
 • En beğendiğiniz üç kitap ve film
 • Okuduğunuz dergi ve gazeteler
 • Dinlediğiniz müzik türleri ayrıca özel bir yeteneğinizin olup olmadığı
 • Var ise yurt dışında nereleri gördüğünüz
 • Daha önce programın mülakatına katılıp katılmadığınız
 • Kendinizi tanıtan bir yazı
 • 1 milyon TL değerindeki soruyu siz soracak olsanız hangi soruyu seçerdiniz? Ayrıca bu sorduğunuz sorunun cevabı

Yukarıda sizden çevrimiçi formda istenen bilgiler yer almaktadır. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir. Size olumlu bir şekilde dönüşleri olursa buradaki soruları size tekrar mülakatta sorarak teyit etmektedirler. Kim Milyoner Olmak İster yarışma başvuru ve başvuru sonuçları kısa sürede belirlenmektedir. Başvurunuzu 5-10 dakika içerisinde yapabilirsiniz fakat size dönüşleri 3-7 ay arasında olabilmektedir. Başvuru sonuçları olumlu ise size telefon numaralarınızdan dönüş yaparak mülakat için randevu vermektedirler.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışma Başvurusu

Kim Milyoner Olmak İster yarışma programına başvuruyu oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle ATV resmi sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Buradan ‘’Kim Milyoner Olmak İster’’ programını bularak başvuru aşamasına geçebilir ya da direk burayı tıklayabilirsiniz. Formda yukarıda paylaşmış olduğumuz bilgiler sizden istenmektedir. Fakat bu tarz bilgilerin doğru bir şekilde girilmesinin önemi oldukça büyüktür. Mülakatta yanlış ve ya düşünmeden verilen her türlü bilgi sizin elenmenizi sağlayabilir. Kim Milyoner Olmak İster yarışma başvurusu bu şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları

Bu yarışmaya başvuru yapacak olan herkes mülakata katılamıyor maalesef. Başvuruları incelenen kişilerden olumlu görülenlere 3-7 ay içerisinde telefon ile geri dönüş sağlanmaktadır. Sizin içinde müsait olduğunuz bir günde ATV stüdyolarına davet ediliyorsunuz ve burada mülakata giriyorsunuz. Mülakattan korkacak bir şey yoktur oldukça basit sorular sormaktadırlar. Doldurduğunuz form ile alakalı sorular sorulmaktadır genelde.

Neden 3-7 ay gibi bir sürede dönüyorlar diye sorabilirsiniz. Başvurular oldukça fazla gelmektedir. Her biri en ince ayrıntısına kadar incelendiğinden dolayı uzun sürmektedir. Kim Milyoner Olmak İster başvuru sonuçları bu şekilde açıklanmaktadır. Mülakatı yapan kişiyi etkilemeniz oldukça önemlidir. Kesin, kararlı ve net konuşmalar yaparak buradaki kişileri etkilemeniz mümkündür. Sonraki süreçlerde ise size tekrar dönüş yapılarak olumlu olursa yarışmaya katılacağınız gün belirtilmektedir.