Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonrası Neler Oluyor – Kim MilyonerKim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonrası Neler Oluyor

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonrası

Kim milyoner olmak ister yarışmasına an itibarıyla 2 milyon civarında yarışmacı başvuruda bulunmuş. Yapılan başvurular belli kriterler ölçüsünde değerlendirilerek bu eğlenceli ve en çok kazandıran yarışmada yer alma hakkına sahipsiniz. Televizyon dünyasının bugüne kadar en fazla ilgi gören yarışmalarından bir tanesi olduğunu belirtmek gerekiyor. Bıu platformu bir değerlendirme mecrası olarak kullanmayı tercih ettik ve yalnızca yarışmaların değil, yarışmaya seyirci olarak katılan insanların da yorumlarına yer vermek istiyoruz. Sizler de dilediğiniz an yorum bölümündeki yerinizi alarak neler yaşadığınızı ya da programın nasıl geçtiğini bizimle ve çok sayıda takipçi ile paylaşabilirsiniz. milyonertakip@hotmail.com adresine mail atarak da yorumlarınızı bize iletebilir ve bizler de incelemeden geçirdikten sonra bu mecraya dahil edebiliriz. Özetle bir yardımlaşma ve bilgi platformu olarak bu mecrayı kullanmayı tercih ediyor ve sizinle de sahip olduğumuz deneyimleri paylaşmayı daha uygun görüyoruz.

Soru ve Cevaplar

Soru 1: Kimi zaman tartışmaya açık sorular soruluyor. Bu sorular ile ilgili eleştiriler geliyor mu?

Hazırlanan tüm sorular kesinlikle araştırması yapılan ve net yanıtlara karşılık gelen sorulardır. Türk Dil Kurumu, ansiklopediler ve ilgili makaleler ele alınarak hazırlanan sorular olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Soru 2: Yarışmaya 1 yıl önce katılmıştım fakat param hali hazırda yatmış değil. Sizce ne yapabilirim?

Bu sorunu çözmek için sizler de 9 aylık süreyi doldurduktan sonra hali hazırda paranız yatmadıysa Atv reklam departmanını arayabilir ve sorunu iletebilirsiniz. Gerekli yardım ilgili birim tarafından yapılacak ve sorun çözülecektir.

Soru 3: Sözlü ve yazılı mülakat arası geçen süre ne kadar?

Sözlü mülakattan çok kısa bir süre sonra başvuru yapan kişiyi vakit kaybetmeden çağırıyorlar. Eğer sonuç olumsuzsa zaten geri dönüş alamıyorsunuz.

Soru 4: Daha önce kayıt işlemlerini yaptım ve 1 hafta kadar sonra mülakatlara çağrıldım ve 0850’li bir numaradan geri dönüş aldım ancak birtakım işlerim olduğu için gidemedim ve görevli kadın bu numara aracılığı ile ne zaman müsait olursanız ulaşabilirsiniz dediler ancak ilgili numarayı kaybettim. Sence ne yapmam gerekiyor?

Ben atv müşteri hizmetlerine ulaşarak ad ve soyad bilgilerimi ilettim ve kontrol işlemini gerçekleştirdikten sonra numarayı verdiler. İletişim numarası için tıklayın

 

Soru 5: Başvuru sonrası aradılar ancak mülakat tarihi bana uygun değildi ve sınavlarım olduğunu söylediğimde biz sizi arayacağız demişlerdi. Sence ararlar mı?

Eğer tekrar arayacağız gibi bir ibare kullandılarsa aramaları çok yüksek ihtimal.

Soru 6: Belirtilen rakamlar gerçekten veriliyor mu? Yani asıl merak konusu elimize net geçecek miktar ne kadar?

Belirtilen rakamların %10’luk kısmı vergi olarak kesintiye uğruyor.

Soru 7: Atv’yi aradım ve seyirci olarak gelmek istediğimi belirttim, bir arkadaşımı da yanıma alarak… Telefon numaram ve isim soy isim bilgilerimi de alıp yarışmanın numarasını ilettiler. Daha sonra farklı bir birime yönlendirdiler. O birimden bana seyirci almadıklarını söylediler. Merak ettiğim konu eğer seyirci alınmıyorsa o kadar seyirci nereden bulunuyor ve ilk aradığım kişi neden benim bilgilerimi istedi?

Seyirci seçimleri genellikle Atv binasına yani Yenibosna stüdyosuna yakın olan kişilerden seçiliyor. Yarışma bu binaya uzak yapıldığı için de böyle bir tercih gayet normaldir. Zaten 150’ye yakın kişi alıyorlar ve 40 kişilik seyirci de genellikle yarışmacıların yakın akrabaları ya da arkadaşları oluyor.

Soru 8: Kişiye göre soru sorulmadığına emin misiniz? Yarışmaya katılan çoban amcaya cırcır böceği soruldu ve bu sesli bir soruydu. İyi üniversitelerde okumuş ya da mezun olmuş kimselere daha caydırıcı sorular soruluyor. Bunun yanı sıra ilk sorular çok ilginç ve tutarsız… Yarışma her geçen gün bilgi yarışması olmaktan biraz daha uzaklaşıyor… Gündelik hayattan sorular sormak için fazla zorluyorlar…

Bu çok da mümkün değil çünkü sorular birkaç gün öncesinde hazır hale getiriliyor ve hangi yarışmacıya hangi soruların sorulacağı da özel olarak seçilmiyor. Bu elbette tartışılabilir ancak zamanlamayı ve soruları ayırmak pek mümkün olmayacaktır. Basit bir tesadüf demek daha doğru olacaktır.

Soru 9: Benim merak ettiğim konulardan bir tanesi de yardım almak için birini aradığımızda o kişi bilgisayardan yardım alabiliyor mu yoksa o arkadaşlar daha önceden stüdyoya gelip orada mı bulunuyorlar?

Öyle bir şey söz konusu değil. İsteyen istediği yerden yardım alabilir ve hatta bazı soruları özellikle Google’a yazdıklarında bulabilmeleri için hazırlıyoruz. Yani internetten yardım almalarında herhangi olumsuz bir durum söz konusu değildir.

Soru 10: İkramiyeler tam olarak ne kadar zamanda ödeniyor?

3 ile 6 ay gibi bir süre zarfında ödemeler yapılıyor.

 

Soru 11: Yeni başvuru yapanlardan biriyim ve çok inanıyorum. Yakın zamanda 0541’li bir numaradan çağrı aldım. Bu kim acaba dedim açmadım ama içime de bir kurt düştü diyebilirim. Sizin ekipten birileri olabilir mi? Eğer sizseniz bir daha aramazsınız değil mi?

Bizden arayanlar değildir çünkü 0541’li bir numaradan aramayız. Eğer ulaşamadılarsa bir daha arayacaklardır emin olun…

Soru 12: İkinci mülakatta tam olarak ne yapılıyor? Buraya en iyi sonucu alanlar mı katılıyor yoksa ilginç bir karaktere sahip olan yarışmacıların da şansı var mı? Çok yanlışı olsa bile?

İyi sonuç alanlar elbette bir adım önde ancak bu insanın yarışması gerekiyor diye nitelendirilebilecek insanlara da şans veriliyor. Mesela öğrencilerin yoğun olarak yer alması da bunu daha net bir şekilde ortaya koyuyor. Analitik düşünme yetisine sahip isimlerin ve gündemi yakından takip eden her konuda az da olsa bilgisi olan insanların her daim önceliği vardır.

Soru 13: Yarışma genel kültürün yanı sıra hayat tecrübesine de karşılık geliyor ve bunu da ölçmeyi hedefliyor yanlış mıyım? İçine domates konulan bir yemeği her ev hanımı bilir ancak doktora yapmış olan üniversite mezunu bir öğrencinin bilmesi çok daha zordur.

İlk etapta karşınıza çıkan 7 soru için bu bahsettikleriniz geçerli olabilir ancak daha sonraki sorularda bunu ortadan kaldırıyoruz ve düşünme yetisine daha güçlü bir şekilde sahip olan ve çözümleyebilen bilgi sahibi insanlara göre sorular soruluyor.

Soru 14: Başvuru yaptım fakat cevap yok? Seçimlerinde başarılı olduklarını söylemek isterdim ancak bu mümkün değil. Aslında istedikleri sorulara yanıt verebilirdim ve neye dikkat ettiklerini çok iyi biliyorum bunları da yanıtlayabilirdim ama tecrübesizlikten ve ilk başvurum olmasından kaynaklı daha düz bir form oldu. Ne yazık ki etki yaratacak bir hayat hikayesi yazamadım…

Yarışma, yarışmacıların hayat hikayelerine o kadar fazla önem vermiyor ve fark ettiyseniz sunucumuz ile sohbet ilerleyen sorularda karşınıza çıkıyor ve öyle trajik soru ya da olaylar da ele alınmıyor. Çok fazla başvuru var ve her biri emin olun teker teker inceleniyor ve 1 yıl önce başvuranı bile arayabiliyorlar.

Soru 15: Çalışanların torpil gibi bir etkisi oluyor mu?

Kesinlikle hayır!

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Formu

Yarışmanın yapımcısının Sabah Gazetesi ile yaptığı röportaj, çok sayıda soruya yanıt verecek ölçüde. Biz de sizinle paylaşmak istiyoruz.

 

Yapımcı Meltem Kayalı, elemelerin uzun sürdüğünü ve doldurduğu formu beğendikleri yarışmacıyı bir ön sınava aldıklarını ve kimin neyi bildiklerini de daha önceden gördüklerini söylüyor. Bu serüven 2000 yılında başladı ve daha uzun yıllar devam etmesi için de elimizden geleni yapmaya hazırız.

1.5 MİLYONU AŞTIK!

Başarımızın en önemli faktörlerinden bir tanesi kesinlikle Kenan Işık gibi bir isimle bu işe adım atmış olmamızdır. Ekranlar onu sevdi ve tercih etti. Bunun yanı sıra hazırlanan ve sorulan sorular da önemli etkenlerden bir tanesidir. 6 kişilik editöryal ekibimiz bu konu ile ilgileniyor ve yalnızca bilgi gerektiren soruları sormak yerine daha farklı soruları tercih ediyor ve hayatı da ele alan sorular soruyoruz. Bu da haliyle insanların ilgisini çekiyor ve onlara daha eğlenceli vakit geçirmeleri adına yardımcı oluyor. Yakın zamanda 1.5 milyonu geçtik ve şunu da belirtmek gerekiyor. Yıllar önce başvuranlar ile kısa sürede başvuranlar arasında hiçbir fark yok mutlaka geri dönüş yapıyoruz ancak kendini anlatmak istemeyen ya da kendisi hakkında bilgi vermeyen adaylar ne yazık ki tercih edilmiyor.

 

FORM DOLDURMAK YETER

Yarışmada yer almak için soru cevaplamak gerekmiyor. Atv’nin web sitesinde yer alan formun sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde doldurulması yeterli olacaktır. Beğenilen kişiler ile önce editörler görüşmüyor, ben görüşüyorum. Bu programın yurt dışında yapılan versiyonlarında bu tür sınavlar söz konusu değil ancak biz kimin ne bildiğini daha önceden öğrenmek istiyoruz ve bu sayede daha sağlıklı bir tercih yapabiliyoruz. Soruları birlikte hazırlıyoruz ve bu ekip gerçekten akademik olarak üst düzey insanlardan oluşuyor. Benim görevim ise soru sayısını 100’den 20’ye indirmek ve tabii ki bu işlemden sonra yine bir kontrol çalışması yapılıyor ve tamam dediğimiz sorular yarışmacılar için hazır hale getiriliyor.

ÖDÜL 9 AY SONRA VERİLİYOR

Yarışmacı ne kadar fazla soruya doğru yanıt verir ve süreyi ne kadar uzun tutarsa izlenme oranımız da haliyle fazla oluyor bu yüzden birçok kişinin düşündüğü gibi kısa sürede göndermek ya da az para vermek ne yazık ki bizim lehimize olmuyor. Bizim amacımız yarılmacının o koltukta daha fazla kalması ve daha uzun süre bize katkı sağlamasıdır. Yakın zamanda ilginç bir olay gerçekleşti ve ön elemelerde 20 sorunun 19’una doğru yanıt veren bir yarışmacımız oldu. Dedim ki kesin büyük ödüle yaklaşacak ve özel olarak stüdyoyu hazırlattım. Konfetiler vs derken hazırlıklarımızı tamamladık ancak yarışmacı bizi şaşırtarak ilk soruda elendi. Amacımız kesinlikle büyük ödülü vermek ve bunu gerçekten can-ı gönülden istiyoruz. Başarılı olan ve ödül kazanan yarışmacıları hemen evlerine göndermiyor ve kuliste bir süre ağırlıyoruz. Onu tebrik ediyor ve ayakta alkışlıyoruz. Samimi bir ortama sahip olduğumuzu da belirtmek isterim. Ödül sahiplerinin merak ettikleri bir soru var ve kazandıklarını ne zaman alabileceklerini merak ediyorlar… Kazandığınız takdirde 9 ay sonra paranız size aktarılıyor ve bu konuda en küçük sorun yaşatmamaya özen gösteriyoruz. Az önce de belirttiğimiz gibi hepimizin tek isteği büyük ödülü vermek ve rekoru hep birlikte tebrik etmektir. Biz kazandırmak ve bununla birlikte izlenme oranımızı da arttırmak istiyoruz. Bu yarışma gerçekten her ailenin evine girmeyi başaran bir yarışma oldu ve kısa sürede olduğu gibi uzun vadede de büyük bir yankı uyandırmayı başardı. Umuyoruz ki büyük ödülü birileri alacak ve o rekor hem bizleri hem de ekranları başındaki seyircilerimizi de en az bizim kadar mutlu edecektir.

 • Bomba iddia! Kim Milyoner Olmak İster’in yeni sunucusu belli oldu
 • Güven Bana 15 Ağustos Bölümüyle Atv’de
 • Yağmur Özkavak, Güven Bana yarışmasında
 • Güven Bana, Türkiyenin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20:00’de
 • Kim Milyoner Olmak İster 1 milyonluk soru açıklandı mı?
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Bugün 20.00’de #atv’de!
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20.00’de #atv’de!
 • “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında 1 Milyonluk soruyu açtıracak olan Arda Ayten’in, çekim sonrası açıklamaları… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 1.000.0000 TL değerindeki 12. sorumuz geliyor… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. sorunun cevabı : 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. soru: 29 Haziran 2019

 •    18 Yorum var


  1. Anonim
     29 Eylül 2019

   bu salak biscolata erkeği değil mi ?

  2. Hasan Bayraktar
     17 Ekim 2019

   maviay derneği borçları

  3. sevda
     18 Ekim 2019

   Merhabalar. Ben yarışmaya yaklaşık bir yıl önce başvurmuştum ses çıkmadı ya da çıktı ben farketmedim. Neyse iki gün önce güncelleme yaptım başvuru nosu olarak 2 ile başlayan 6 haneli rakam verdiler. Sabah gazetesinden kontrol edin diyorlar orda baktığımda 3 ile başlayan ve 7 haneli başvuru noları var hep. Birşey anlayamadım yani. Bir fikriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden..

  4. Müzeyyen
     20 Ekim 2019

   Ben muzeyyen yıllardır bekliyorum.başvurum en az 10 yıl oldu basvurali.form güncellemek istiyorum bir türlü göndermiyor.başvurumu silip yeniden form göndermek istiyorum.ALLAH aşkına birilerine kıyakmi yapıyorsunuz neden bizi cagirmayirsunuz.yada neden yeniden formu dolduramıyorum

   • emre bulut
      7 Ocak 2020

    ben emre bulut engelliyim bu yarışmaya katılmak istiyorum sizlerden allah rızası için

   • Selma
      12 Ocak 2020

    Aynı bizede yaptılar kandırmaca biza rakam vermedilee

   • Bilnur
      9 Mart 2020

    Merhaba,yeni bir e-posta adresi açıp tekrar deneyin bende öyle yaptım başvurdu

  5. Süleyman ÇALIŞKAN
     9 Kasım 2019

   Başvuru numaram 369678 çok uzun suredir cikmadi Ta kenan bey zamaninda yenileme yaptim fakat cikmadi

  6. Engin
     11 Kasım 2019

   Başvuru numarası ne işe yarıyor acaba?

  7. Esma karaçam
     6 Aralık 2019

   Enes baturu görmek ve onun kuzenini görmek istiyor radyocu olmak istiyor televizyonda rol almak istiyor

  8. İpek erdik ozgan
     16 Aralık 2019

   Ben bu yarışmayı hep takip ediyorun şuan izliyorum yarışmayı yalovadan bakıyorum kaytazdere kirkente

  9. enes
     21 Ocak 2020

   başvurular kaç gün içinde yanıtlanıyor olumlu yada olumsuz

  10. Mustafa
     27 Ocak 2020

   Ben 13ocak 2020 başvuru yaptım ama sonucu birtürlü öğrenemedim

  11. muhlis
     5 Mart 2020

   Bir yıla yakın oldu form doldurdum,
   Güncellemek istedim olmadı,
   Yeniden formu doldurmak istedim oda olmadı.

  12. muhlis
     5 Mart 2020

   Ayrıca,
   WhalsApp’dan müracaat yaptım.
   Bir cevap alamadım..
   İyi günler,
   Selâmlar..

  13. Engin aydın
     11 Nisan 2020

   Ben basvuru yaptim bana haber nasıl gelir yada ne zaman gelir nasıl öğrene bilirim

  14. Muammer sahan
     20 Haziran 2020

   Yaklaşık on yil once basvuru yaptim ama ozamanki numaramda değişti mail de …guncelliyorum olmuyor .rica etsem kaydımı silermisiniz yeni kayıt yapmak istiyorum teşekkür ederim

  15. Can
     9 Ekim 2020

   Sabah gazetesi yerine aydınlık alsak 😀

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir