Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Formu – Kim MilyonerKim Milyoner Olmak İster Başvuru Formu

Kim Milyoner Olmak İster, yayın hayatını ATV‘de sürdürerek, yılların eskitemediği efsane bir yarışma olarak yepyeni bölümleri ile karşımızda. Peki Kim Milyoner Olmak İster başvuru nasıl yapılır? Programın koşulları, katılım şartları ve formatı nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

Kim Milyoner Olmak İster 2019 ATV

Eskilerden beri süregelen TV yarışmaları denince akla ilk gelen yarışmalardan biri olan Kim Milyoner Olmak İster 2019 yine cap canlı, yep yeni bölümleri ile karşımıza çıkıyor. 7’den 70’e tüm kitleye hitap eden yarışmamızın adayları da program kadar heyecan verici. Bazen Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden çıkan öğrenciler bazen ise köyler de, yaylalar da hayatını sürdüren yerleşik hayattan bıkmış insanlar. Bu yarışma da herkesi yarışmacı adayı olarak görebilirsiniz!

Şu anda yarışmamızın sunuculuğunu çoğumuzun tanıdığı ünlü oyuncu Murat Yıldırım yapmaktadır. Ondan önce ise yine dev isimleri sunucu koltuğunda görmemiz mümkündü. Örneğin; Selçuk Yöntem, Kenan Işık ve niceleri… Peki yarışmamıza katılım kaç şekilde gerçekleşiyor? Jokerlerimiz neler, yarışma katılım şartları nelerdir? Tüm detaylar yazımızda yer almaktadır.

Kim Milyoner Olmak İster Kuralları

Programın kuralları ve işleyişi format bakımından oldukça kolaydır. Yılların eskitemediği ve popüleritesi her daim yüksek olan Kim Milyoner Olmak İster‘in kurallarını yine bir gözden geçirecek olursak, soru havuzu toplamda 12 adet sorudan oluşmaktadır. Bu sorulardan iki tanesi baraj sorusu olarak soruluyor. İlk baraj sorumuz 2. soruda karşımıza çıkıyor. Bir diğer baraj sorusu ise 7. sıradaki soru oluyor. İlk baraj sorumuzun parasal değeri 1000 TL, ikinci baraj sorumuzun parasal değeri ise 15.000 TL’dir.

Özetlemek gerekirse eğer yarışmacı adayı 1. soruya doğru yanıt verip 2. soruya yanlış yanıt verirse ilk barajı henüz geçemediği için para ödülü kazanamıyor. Ama baraj sorusu olan 2. soruyu bilerek geçerse ve 7. soruya kadar herhangi bir soruda yanılıp yanlış cevap verse bile alacağı ödül tutarı 1000 TL oluyor. Eğer yarışmacı adayı birinci ve ikinci baraj sorularını geçerse kasasına 15.000 TL’yi atmayı garantilemiş oluyor. Yani 7. sorudan sonra herhangi bir soruya yanlış cevap vermesi durumunda kazanabileceği tutar 15.000 TL’dir.

Kim Milyoner Olmak İster Jokerleri

Programımızda toplamda 4 adet joker bulunmaktadır. Bunların da özel durumları bulunmaktadır. 3 adet joker sizlere başlangıçta veriliyor. Fakat bir tanesi 7. sorudaki ikinci barajı geçmeniz durumunda aktif oluyor ve bu jokerin adı ise “Çift Cevap Jokeri”. Bu çift cevap jokeri ile soruya iki farklı yanıt verebiliyorsunuz. Diğer jokerlerimiz ise ise yarı yarıya joker hakkı, telefon ile joker hakkı ve seyirciye sorma joker hakkı olarak geçmektedir. Tüm joker haklarınızın detayları şu şekilde yer almaktadır;

 • Çift Cevap Hakkı Jokeri: Bu joker ile size sorulan soruya dilediğiniz iki şıkkı seçerek cevap verebilirsiniz. Birincisi yanlış çıksa dahi diğeri doğru çıktığı takdirde soruya doğru yanıt vermiş sayılırsınız.
 • Telefon ile Sorma Jokeri: Bu jokerde size sorulan soruyu, sizin önceden belirlediğiniz 3 kişiden birini seçip telefon ile arayarak sorabilirsiniz. Bu jokerde 3 farklı kişi belirleyebilme sebebi, sorulan soru ile alakalı bilgisi olabileceğini düşündüğünüz farklı alternatiflerinizin olabilmesi imkanıdır.
 • Yarı Yarıya Jokeri: Size yöneltilen sorunun cevabını bulmakta zorlanıyorsanız veya iki şık arasında kaldıysanız, yarı yarıya joker hakkınızı kullanıp yanlış olan 2 şıkkı eleyerek doğru bilme şansınızı arttırabilirsiniz.
 • Seyirciye Sorma Jokeri: Bu joker ile, size yöneltilen soruyu stüdyodaki seyircilere sorarak onlara tanımlanan cihaz sayesinde o an hangi şıkka % kaç oy kullandıklarını görebilir, diğer şıklardan daha fazla oy alan şıkkı seçerek soruyu yanıtlayabilirsiniz. Genelde seyircilerin doğru cevabı bilme oranı %90 ve üzeridir.

Kim Milyoner Olmak İster Ödülü

Yarışmamızın eskiden başlangıç ismi Kim 500 Bin Lira ister idi, yalnız gelişen ve büyüyen Türkiye’de artık yarışmamızın formatı da değişti. Kim Milyoner Olmak İster adı ile güncellenen yarışmamızın artık büyük ödülü tam 1.000.000 Türk Lirasıdır. Hemen hemen herkesin hayali olan bu 1.000.000 Türk Lirası 12 adet soruya doğru yanıt verebilecek herkese veriliyor. Siz de eğer kendi kültürel ve yapısal zekanıza güveniyorsanız mutlaka Kim Milyoner Olmak İster başvurusu yapın.

Kim Milyoner Olmak İster Whatsapp İle Başvuru

Kim Milyoner Olmak İster kayıt işlemi iki türlü gerçekleşmektedir. Birincisi başvuru formu ile, diğeri ise Whatsapp üzerinden. Whatsapp ile başvuru yapmanız için gereken ilk adım Kim Milyoner Olmak İster yarışmamıza niçin katılmak istiyorsunuz bunu videoya çekmeniz gerekiyor ve çekeceğiniz video en fazla 1 dakika olmalıdır. Videoda ayrıca kendinizi anlatan ufak bilgilere de yer vermeniz gerekmektedir. Örneğin; adınız, soyadınız, mesleğiniz, yaşınız, doğduğunuz ve yaşadığınız yer, hobileriniz vs. Videoyu göndereceğiniz resmi numara ise şöyle: 0553 043 43 43

Whatsapp ile başvuru yapmak nispeten başvuru formundan daha kısa ve daha hızlı sürdüğü için daha çok kullanılmaktadır. Sizin için uygunsa Whatsapp ile başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca bilmeniz gereken şey ise Whatsapp ile yapılan başvuruların başvuru formundan daha öncelikli olacağı gerçeğidir. Örnek vermek gerekirse başvuru formunda yer alan bir sürü bilgileri okumak, whatsapp ile gelen başvuru formundan daha uzun sürdüğünden sizin başvuru formundan yaptığınız başvurunun onaylanması Whatsapp ile yaptığınızdan daha geç okunacaktır. Böylece belki de size daha kısa süre içerisinde cevap verilebilecekken daha uzun sürede haberiniz olacaktır.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Şartları

Başvuru formunu doldururken veya WhatsApp ile başvuru yaparken birkaç kere gözden geçirmeye dikkat edin. Aksi halde sizlere ulaşamazlar ve tekrar başvuru yapmak durumunda kalırsınız. Eğer “ben başvuru formunu tam olarak doldurdum ama hala aramıyorlar” diyorsanız %90 şartlarınız kabul edilmemiştir. Maalesef bu takdirde de Kim Milyoner Olmak İster‘de yarışmacı adayı olarak yarışamazsınız.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Nasıl Yapılır?

Eğer o şanslı kişi sizseniz size verilecek bir mülakat numarası olacaktır. Sizinle iletişime geçip bu numara size iletilecektir. Sabah Gazetesinde her gün yayınlanan listede yer alan mülakat numaralarına sahip adaylar mülakata alınıyor. Sizin de eğer mülakat numaranız orada yer alıyorsa mutlaka iletişime geçip mülakata girip giremeyeceğinizi sorgulayın. Size geri dönüş yapılmadıysa veya bu uzun zaman aldıysa muhtemelen başvuru formunda bir bölümü atladınız yada eksik doldurdunuz demektir.

Mülakatta ise sizi jüri karşısına alıp birkaç soru soracaklar. Soruları başarılı bir şekilde geçtiğiniz takdirde gerçek yarışmaya katılmaya hak kazanacaksınız. Ayrıca mülakat referans numaranızı mutlaka muhafaza ediniz. Onu her zaman kullanacaksınız.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Formu

Yarışmamızın whatsapp ile başvuru dışında bir diğer seçeneği başvuru formu doldurarak iletişime geçmek. Açılan formda ilgili sorulara cevap verip sizinle iletişime geçmelerini beklemeniz gerekiyor. Kim Milyoner Olmak İster başvuru formunda sorulan soruların bir kısmı şu şekildedir;

 • Fotoğraf Ekle
 • Adınız
 • Soyadınız
 • TC Kimlik no
 • Yaşınız
 • Cinsiyetiniz
 • Doğduğunuz şehir
 • Yaşadığınız şehir
 • Ailenizin yaşadığı şehir
 • Aslen nerelisiniz
 • Telefon ( iş – cep – ev )
 • En son mezun olunan okul – bölüm
 • Şuan okuduğunuz okul / bölüm
 • E-Posta adresi
 • Meslek durumu
 • Babanızın mesleği

Tüm sorulara doğru yanıt verdiğinizden mutlaka emin olunuz. Formu eksiksiz doldurduktan sonra göndererek başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Başvurunuz incelendikten sonra size dönüş yapılacaktır.

Kim Milyoner Olmak İster başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Siz de yarışmaya katılarak belki de milyonlar kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Zaman kaybetmeden başvurunuzu yapın. İyi şanslar.

 • Bomba iddia! Kim Milyoner Olmak İster’in yeni sunucusu belli oldu
 • Güven Bana 15 Ağustos Bölümüyle Atv’de
 • Yağmur Özkavak, Güven Bana yarışmasında
 • Güven Bana, Türkiyenin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20:00’de
 • Kim Milyoner Olmak İster 1 milyonluk soru açıklandı mı?
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Bugün 20.00’de #atv’de!
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20.00’de #atv’de!
 • “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında 1 Milyonluk soruyu açtıracak olan Arda Ayten’in, çekim sonrası açıklamaları… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 1.000.0000 TL değerindeki 12. sorumuz geliyor… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. sorunun cevabı : 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. soru: 29 Haziran 2019

 •    18 Yorum var


  1. Anonim
     29 Eylül 2019

   bu salak biscolata erkeği değil mi ?

  2. Hasan Bayraktar
     17 Ekim 2019

   maviay derneği borçları

  3. sevda
     18 Ekim 2019

   Merhabalar. Ben yarışmaya yaklaşık bir yıl önce başvurmuştum ses çıkmadı ya da çıktı ben farketmedim. Neyse iki gün önce güncelleme yaptım başvuru nosu olarak 2 ile başlayan 6 haneli rakam verdiler. Sabah gazetesinden kontrol edin diyorlar orda baktığımda 3 ile başlayan ve 7 haneli başvuru noları var hep. Birşey anlayamadım yani. Bir fikriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden..

  4. Müzeyyen
     20 Ekim 2019

   Ben muzeyyen yıllardır bekliyorum.başvurum en az 10 yıl oldu basvurali.form güncellemek istiyorum bir türlü göndermiyor.başvurumu silip yeniden form göndermek istiyorum.ALLAH aşkına birilerine kıyakmi yapıyorsunuz neden bizi cagirmayirsunuz.yada neden yeniden formu dolduramıyorum

   • emre bulut
      7 Ocak 2020

    ben emre bulut engelliyim bu yarışmaya katılmak istiyorum sizlerden allah rızası için

   • Selma
      12 Ocak 2020

    Aynı bizede yaptılar kandırmaca biza rakam vermedilee

   • Bilnur
      9 Mart 2020

    Merhaba,yeni bir e-posta adresi açıp tekrar deneyin bende öyle yaptım başvurdu

  5. Süleyman ÇALIŞKAN
     9 Kasım 2019

   Başvuru numaram 369678 çok uzun suredir cikmadi Ta kenan bey zamaninda yenileme yaptim fakat cikmadi

  6. Engin
     11 Kasım 2019

   Başvuru numarası ne işe yarıyor acaba?

  7. Esma karaçam
     6 Aralık 2019

   Enes baturu görmek ve onun kuzenini görmek istiyor radyocu olmak istiyor televizyonda rol almak istiyor

  8. İpek erdik ozgan
     16 Aralık 2019

   Ben bu yarışmayı hep takip ediyorun şuan izliyorum yarışmayı yalovadan bakıyorum kaytazdere kirkente

  9. enes
     21 Ocak 2020

   başvurular kaç gün içinde yanıtlanıyor olumlu yada olumsuz

  10. Mustafa
     27 Ocak 2020

   Ben 13ocak 2020 başvuru yaptım ama sonucu birtürlü öğrenemedim

  11. muhlis
     5 Mart 2020

   Bir yıla yakın oldu form doldurdum,
   Güncellemek istedim olmadı,
   Yeniden formu doldurmak istedim oda olmadı.

  12. muhlis
     5 Mart 2020

   Ayrıca,
   WhalsApp’dan müracaat yaptım.
   Bir cevap alamadım..
   İyi günler,
   Selâmlar..

  13. Engin aydın
     11 Nisan 2020

   Ben basvuru yaptim bana haber nasıl gelir yada ne zaman gelir nasıl öğrene bilirim

  14. Muammer sahan
     20 Haziran 2020

   Yaklaşık on yil once basvuru yaptim ama ozamanki numaramda değişti mail de …guncelliyorum olmuyor .rica etsem kaydımı silermisiniz yeni kayıt yapmak istiyorum teşekkür ederim

  15. Can
     9 Ekim 2020

   Sabah gazetesi yerine aydınlık alsak 😀

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir