En İyi Yarışma Kim Milyoner Olmak İster – Kim MilyonerEn İyi Yarışma Kim Milyoner Olmak İster

deneme 00

Kim Milyoner Olmak İster

 

 Kim milyoner olmak ister dediğimiz zaman mutlaka ki akıllara yıllardır süregelen yarışma programı gelir. Bu yarışmayı biz 2011 yılında Kenan Işık’ın sunumu ile tanıdık. Fakat 2014 yılında Kenan Işık’ın beyin kanaması geçirmesi üzerine programı sunamayacak hal alması bizleri tabi ki üzdü. 2014 yılından itibaren programı Selçuk Yöntem sunmaktadır. Hala günümüzde de devam etmektedir. Haftada 3 gün ekrana çıkmaktadır. Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri ATV’den izleyebilirsiniz. Şu ana kadar yayınlanan program sayısı 619’dur ve yayınlanmaya da devam edecektir. Şimdiye kadar katılan yarışmacı sayısı ise en az 1900’dür.

 

 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE DEĞİŞEN PROGRAM İSİMLERİ

 

Az önce de dediğimiz gibi bu programı Kenan IŞIK’ın sunumuyla tanıdık ve önce Show TV’de daha sonra ise Kanal D ekranlarında Kim Beş Yüz Milyar İster? Adıyla tanıştık. Daha sonra Türk Lirasından 6 sıfır atılarak Show TV’de Kim Beş Yüz Bin İster? Adıyla ekranlara çıktı. Daha sonra bu yarışma adıyla bir dönem sunuculuğu Haluk Bilginer yapmıştır. Onun ardından ise yarışmanın ismi bir kez daha değiştirilerek Kim 1 Milyon İster? Olmuştur. Program son kez isim değiştirerek Kim Milyoner Olmak İster adıyla ATV’de Kenan Işık’ın sunumuyla devam etmiştir. Şu an 2 yıldır sunuculuğu Selçuk Yöntem yapmaktadır. Şu ana dek ne beş yüz bin ne de bir milyon kazanan olamamıştır.

 

 PROGRAM SUNUCULARI

 

Program başladıktan 343. bölüme kadar Kenan Işık sunuculuk yapmıştır. Daha sonra sırasıyla günümüze kadar; Zafer Ergin, Halil Ergün, Selçuk Yöntem, Ayhan Sicimoğlu, Murat Bardakçı, Engin Altan Düzyatan, Sinan Çetin, Mazhar Alanson, Ali Taran, Erdal Özyağcılar, Yılmaz Erdoğan, İlber Ortaylı, Haluk Bilginer, Kenan İmirzalıoğlu, Acun Ilıcalı, Halit Kıvanç, Berna Laçin, Özkan Uğur, Fuat Güner, Behzat Uygur, Erhan Yazıcıoğlu, Eser Yenenler, Ali Sunal, Tamer Karadağlı, Cem Davran, Meltem Cumbul, Ozan Güven ve son olarak günümüze kadar Selçuk Yöntem devam etmektedir.

 

 NASIL YARIŞILIR?

 

Kim milyoner olmak ister yarışmasının eski formatına bakıldığında 15 soru sorulurken yeni formatta 12 soruyla karşı karşıyayız. Şu an 2. soru ve 7. soru baraj soruları olmakla beraber 2. soru 1000, 7. soru ise 15000 TL değerindedir. Bu baraj soruları geçildiği takdirde 1. soru ile 7. soru arasında yanlış cevap verildiyse 1000 TL çek kazanılıyor. 7. sorudan sonra yanlış cevap verildiğinde ise 15.000 TL çek kazanılıyor. Eğer ilk barajı geçemezseniz yani 1. soruda yanlış cevaplarsanız hiçbir para ödülü alamıyorsunuz.

 

 1. soru barajından sonra kendi isteğinizle cevaplamama hakkınız yani çekilme şansınız vardır. Yarışmadan çekildiğiniz takdirde ise en son doğru cevapladığınız sorunun fiyatı kadar çek almaya hak kazanırsınız. Bunların dışında eski format dışında yeni formatta bir de sesli soru bulunmaktadır. Bu sesli soruda öncelikle size bir ses kaydı dinletiliyor daha sonra o ses kaydı ile ilgili soru geliyor ve siz o soruyu yanıtlamaya çalışıyorsunuz. Bu soru 7. soru olan baraj da dâhil olmak üzere ilk 7 sorudan herhangi birinde çıkabilmektedir.

 

 JOKER HAKLAR

 

Yeni sezonda şu an kullanılan 4 aktif joker hakkı bulunmaktadır. Bunlar; telefon joker hakkı, yarı yarıya joker hakkı, seyirciye sorma joker hakkı ve çift yanıt joker hakkı bulunmaktadır. Sadece Kim 1 Milyon İster yarışmasının formatında ise birde soru değiştirme joker hakkı bulunmaktaydı fakat şu an o joker hakkı aktif değildir. Açıklamak gerekirse, telefon joker hakkında başvuruda seçtiğiniz 3 arkadaşınızdan birini arama hakkına sahipsiniz.Size verilen süre 30 saniyedir.

 

30 saniye içinde soruyu sorup cevabı almalısınız. Yarı yarıya joker hakkında ise ekranda verilen sorunun 4 yanıtından iki yanlış seçenek sistem tarafından silinmektedir. Geriye kalan 2 şıktan doğru olanı bulmalısınız. Seyirciye sorma joker hakkında ise seyirciye bir el bilgisayarı verilir seyirci de bir miktar süre zarfında doğru bildikleri şıkkı ekran üzerinden işaretlerler ve sonuç grafik olarak yansıtılır. Çift yanıt joker hakkı ise diğer formatlardan farklı olarak yeni sezonda eklenmiştir.

 

Bu joker hakkını alabilmek ve kullanabilmek için 7. soru olan baraj sorusunu geçmek zorundasınız. Jokerin kullanımı ise istediğiniz iki şıkkı da sırasıyla söylemeniz ve söylediğiniz ilk cevap yanlış ise şık gri yanar ve ikinci şıkkı söylemelisiniz. Daha önce kullanılan soru değiştirme jokerinde ise cevaplayamadığınız sorunuz bir kerelik değiştirilmektedir.

 

 SORULAR VE FİYAT DAĞILIMLARI

 

 1. soru 500 TL, 2. soru 1.000 TL ( baraj soru), 3. soru 2.000 TL, 4. soru 3.000 TL, 5. soru 5.000 TL, 6. soru 7.500 TL, 7. soru 15.000 TL ( baraj soru), 8. soru 30.000 TL, 9. soru 60.000 TL, 10. soru 125.000 TL 11.soru 250.000 TL, 12.soru ise 1.000.000 TL’dir.

 

 BAŞVURU FORMUNDA İSTENEN BİLGİLER

 

Öncelikle her nereye giderseniz gidin size sorulacak ilk soru adınız ve soyadınızdır muhakkak. Bu soruların devamı başvurduğunuz yerlere göre derişiklik göstermektedir. Gelelim Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının başvuru formu bilgilerine. Sırayla yazmak gerekirse istedikleri bilgiler şunlardır; Fotoğraf ve TC kimlik fotoğrafınız. Seçeceğiniz fotoğraf son 6 ay içerisinde çektirmiş olduğunuz bir fotoğraf olmalıdır. Fotoğraf boyutu ise en fazla 2 MB olmalıdır. Daha sonra adınız, soyadınız ve yaşınız sorulmaktadır. Tabi ki yarışmada yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

 

18 yaşını doldurmuş reşit olan herkes yarışmaya başvurma hakkına sahiptir. Sonra doğduğunuz ve yaşadığınız şehir ailenizin yaşadığı şehir ve aslen nereli olduğunuz sorulmaktadır. 3 farklı telefon numarası istenmektedir, bunlar; ev, iş, cep telefonu numaralarıdır. En son mezun olduğunuz okul ve şu an okuduğunuz okul sorulmaktadır. Sizin ve ailenizin mesleği hakkında soru sorulmuştur. Sağlık sorununuz, medeni durumunuz, konuştuğunuz diller, çocuğunuz var mı, hobileriniz, en beğendiğiniz 3 kitap ve 3 film, okuduğunuz dergi ve gazeteler, dinlediğiniz müzik türü, özel bir yeteneğiniz var mı, yurt dışında nereleri gördünüz gibi sorular yer almaktadır.

 

Ayrıca daha önce mülakata katıldınız mı, daha önce TV programlarına katıldınız mı, hedeflediğiniz para ödülü ve kazanınca ne yapacağınız, 1 milyon TL değerinde ki soruyu siz soracak olsaydınız ne sorardınız, sormuş olduğunuz sorunun cevabı ve size verilen kutuda ki doğrulama metnini girip BAŞVUR yazısına bastığınız da kaydınız olmuş olacaktır.

 

deneme 6
 • SEMPATİK SUNUCUNUN KARISI SOSYAL MEDYAYI SALLADI!
 • SEMPATİK SUNUCUNUN KARISI SOSYAL MEDYAYI SALLADI!
 • Kadına yaptığı..işte o anlar
 • Kadına yaptığı..işte o anlar
 • 3 KARDEŞ 15 GÜN İÇİNDE KORONADAN HAYATINI KAYBETTİ
 • 3 KARDEŞ 15 GÜN İÇİNDE KORONADAN HAYATINI KAYBETTİ
 • Ekrem İmamoğlu’nun acı günü
 • Ekrem İmamoğlu’nun acı günü
 • 14 yaşındaki çocukları ortaya çıktı ve sonrası inanılmaz…
 • Bir insan bunu nasıl yapar! Kamerada ortaya çıktı…
 • Bir insan bunu nasıl yapar! Kamerada ortaya çıktı…
 • YİRMİBEŞ YIL OLMASI YETERLİ
 • YİRMİBEŞ YIL OLMASI YETERLİ
 • UĞUR DÜNDAR’DAN ACI HABER GELDİ!
 • UĞUR DÜNDAR’DAN ACI HABER GELDİ!

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir