EMSAL TEYZE

EMSAL TEYZE

Keyifli bir yarışma izleten Emsal Teyze kimdir diyenler için işte size kim milyon olmak ister Emsal Teyze’yi tanıtan yazımız.

Bilgisiyle Herkesi Şaşırttı

Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmaya Kayseri’nin Develi ilçesinden katılan Emsal Tekin sempatikliği ve bilgisi ile herkesi şaşırttı. İzleyicileri kendine hayran bırakan Emsal Teyze ilk turda zamanın dolmasından dolayı ikinci bir tura kalmıştı. Seyirciyi hem güldüren hem de bizlere ders veren Emsal Teyze yarışmaya damgasını vuran kişiler arasında çoktan yerini almış bulunmaktadır.

emsal-teyze-resim188193166

İlk Soruda Seyirciye Sordu

Yarışma öncesi hedefini söyleyen Emsal Teyze, belki sıfırlarını yanlış yazarım diye en büyük ikramiyeyi istediğini belirtmiştir. Temkinli hareketi ile ilk soruyu seyirciye sormuş ve doğru cevaplamıştır. İlk bin liralık barajı başarıyla geçen Emsal Tekin, sesli soruya duydum ki unutmuşsun cevabını vererek bir üst kademeye çıkmıştır. Ağır Aksak konusu hakkında ki soru da ilk olarak yarı yarıya jokerini kullanmış ardından hiçbir fikri olmamasına rağmen risk alarak müzik cevabında karar kılmıştır. Neyse ki sorunun doğru cevabının müzik olması onu rahatlatmış ve sevindirmiştir. Bu soruyla beraber tam beş bin Türk lirası kazanmıştır. 7.500 liralık soruya hızlı ancak biraz kararsız cevap veren Emsal Teyze manolya cevabının doğru çıkması ile alkışı toplamıştır.

emsal-teyze-resim246220955

Sempatikliğiyle Herkesi Güldürdü

Develi’de katılmamı istemeyenleri utandıracağım diyen Emsal Teyze seyircileri ve özellikle Selçuk Yöntem’e kahkaha attırdı. Bu sözlerine ilaveten yarışma ekranlarda yayınlanana kadar kimseye bir şey demeyeceğim ve sıfır çektim geldim diyeceğim diyerek kahkaha tufanına sebep olmuştur. 15.000 liralık baraj sorusuna Aziz Nesin cevabını vermiş ve parayı almaya hak kazanmıştır. Sorunun ardından oh be şimdi Develi’ye gidebilirim demiştir sempatik yarışmacı. 30.000 liralık soru için önce telefon ile joker hakkını kullanan Emsal Teyze, cevabın içine sinmemesinden dolayı çift joker hakkını kullanmış ve doğru cevaba ulaşarak tam tamına 30.000 Türk lirası kazanmıştır. Son sorunun ardından çalan ses ile süre bitmiş ve bir daha ki bölüm başlayana dek yarışma sonlanmıştır.