EMİN OĞUZ AKGÖZ KİM MİLYONER OLMAK İSTER

EMİN OĞUZ AKGÖZ  KİM MİLYONER OLMAK İSTER

İlk bölüm yayın tarihi 4 Eylül 1998 ve ünlü sunucu Kenan Işık ile ismi bütünleşmiş olan kim milyoner olmak ister yarışması uzun zamandır bizim hayatımızda bulunmaktadır. Yediden yetmişe toplumun her kesiminden insanların en azından bir kere bile olsa izlediği, izlemese bile mutlaka duymuş olduğu bir programdan bahsediyoruz. Yüzlerce bölüm binlerce yarışmacı ve on binlerce sorudan elbette aklımıza kazınmış bazı anlar, yarışmacılar vardır.
İlk Soruda Elenmeyi Başardı
Programda bugüne kadar bazen hüzünlü bazen eğlenceli çoğu zaman da heyecanlı ve gergin anları izledik. Ekran başında bizler de üzüldük, güldük çoğu zaman soruları yarışmacılardan önce cevaplamaya çalıştık ve çoğu zaman da ağzımızdan şu cümle çıktı: “Bu soruyu da nasıl bilemezler? Çok kolaydı ama!” Ekran başında konuşmak kolaydı ve biz de konuştuk. Aklımızda da yaşadığı anlarla cevapladığı bazen de cevaplayamadığı sorular nedeniyle birçok yarışmacı bıraktık. Akıllarda kalan, kim milyoner olmak ister yarışmasına damga vuran yarışmacılardan bir tanesi de Emin Oğuz Akgöz’dür. Kim milyoner olmak ister Oğuz maalesef aklımızda cevapladığı zor sorularla değil cevaplayamadığı kolay soruyla kalmıştır. Kısaca size Oğuz Akgöz ve onun kim milyoner olmak ister yarışması macerasıyla biraz bilgi verebiliriz.

1-Emin Oğuz Akgöz kimdir?

eoa80658718

Aslında yarışmada kalma süresi fazla olmadığından Oğuz Akgöz kimdir sorusuna uzun uzun yanıt veremeyeceğiz maalesef. Oğuz’un yarışmanın yapıldığı tarihte 21 yaşında olduğunu biliyoruz. Yarışmaya İstanbul’dan katılmıştı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde okumaktaydı. Yarışmaya kız arkadaşı, kardeşi ve yakın arkadaşıyla katılmıştı. Program da eğitim için harcama yapmak istediğini ve bu yüzden yarışmaya katıldığını söyleyen Oğuz maalesef geldiği amacını gerçekleştiremedi ve yarışmadan eli boş bir şekilde döndü.
Oğuz Akgöz hangi soruyla yarışmaya veda etmiştir?

Oğuz maalesef ortamın gerginliği, oraya çıkmanın heyecanı ile belki de az düşünüp hemen cevap vermesi yüzünden çoğumuza göre kolay olan ilk soruya yanlış cevap vermiştir. Soru ise şöyleydi: Yemekten sonra “Eline sağlık” diyen kişiye verilen cevapta, afiyet ile birlikte hangisi olsun denilir? Şıklarda ise şu cevaplar vardı: A-Lokum B-Şurup C-Kaymak D-Şeker Cevap pek çoğumuzun da bildiği gibi d şıkkıdır. Birçoğumuz eline sağlık dedikten sonra afiyet şeker hatta afiyet bal şeker olsun sözünü duymuşuzdur. Eminim ki Oğuz da bu sözü duymuştur ama dediğimiz gibi o ortamın heyecanıyla Oğuz afiyet kaymak olsun denildiğini sanıp daha ilk soru da yarışmadan çekilmiştir.
İşte Oğuz bu kolay ve ilk soruda verdiği yanlış cevapla kim milyoner olmak ister yarışması hafızamızda kötü bir anı olarak kalmıştır. Umuyoruz ki Oğuz hayatı boyunca akıllarda hep iyi birer anılar olacak şekilde başarılı işler yapar.