EMİN OĞUZ AKGÖZ KİM MİLYONER OLMAK İSTER

EMİN OĞUZ AKGÖZ  KİM MİLYONER OLMAK İSTER

İlk bölüm yayın tarihi 4 Eylül 1998 ve ünlü sunucu Kenan Işık ile ismi bütünleşmiş olan kim milyoner olmak ister yarışması uzun zamandır bizim hayatımızda bulunmaktadır. Yediden yetmişe toplumun her kesiminden insanların en azından bir kere bile olsa izlediği, izlemese bile mutlaka duymuş olduğu bir programdan bahsediyoruz. Yüzlerce bölüm binlerce yarışmacı ve on binlerce sorudan elbette aklımıza kazınmış bazı anlar, yarışmacılar vardır.
İlk Soruda Elenmeyi Başardı
Programda bugüne kadar bazen hüzünlü bazen eğlenceli çoğu zaman da heyecanlı ve gergin anları izledik. Ekran başında bizler de üzüldük, güldük çoğu zaman soruları yarışmacılardan önce cevaplamaya çalıştık ve çoğu zaman da ağzımızdan şu cümle çıktı: “Bu soruyu da nasıl bilemezler? Çok kolaydı ama!” Ekran başında konuşmak kolaydı ve biz de konuştuk. Aklımızda da yaşadığı anlarla cevapladığı bazen de cevaplayamadığı sorular nedeniyle birçok yarışmacı bıraktık. Akıllarda kalan, kim milyoner olmak ister yarışmasına damga vuran yarışmacılardan bir tanesi de Emin Oğuz Akgöz’dür. Kim milyoner olmak ister Oğuz maalesef aklımızda cevapladığı zor sorularla değil cevaplayamadığı kolay soruyla kalmıştır. Kısaca size Oğuz Akgöz ve onun kim milyoner olmak ister yarışması macerasıyla biraz bilgi verebiliriz.

1-Emin Oğuz Akgöz kimdir?

eoa80658718

Aslında yarışmada kalma süresi fazla olmadığından Oğuz Akgöz kimdir sorusuna uzun uzun yanıt veremeyeceğiz maalesef. Oğuz’un yarışmanın yapıldığı tarihte 21 yaşında olduğunu biliyoruz. Yarışmaya İstanbul’dan katılmıştı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde okumaktaydı. Yarışmaya kız arkadaşı, kardeşi ve yakın arkadaşıyla katılmıştı. Program da eğitim için harcama yapmak istediğini ve bu yüzden yarışmaya katıldığını söyleyen Oğuz maalesef geldiği amacını gerçekleştiremedi ve yarışmadan eli boş bir şekilde döndü.
Oğuz Akgöz hangi soruyla yarışmaya veda etmiştir?

Oğuz maalesef ortamın gerginliği, oraya çıkmanın heyecanı ile belki de az düşünüp hemen cevap vermesi yüzünden çoğumuza göre kolay olan ilk soruya yanlış cevap vermiştir. Soru ise şöyleydi: Yemekten sonra “Eline sağlık” diyen kişiye verilen cevapta, afiyet ile birlikte hangisi olsun denilir? Şıklarda ise şu cevaplar vardı: A-Lokum B-Şurup C-Kaymak D-Şeker Cevap pek çoğumuzun da bildiği gibi d şıkkıdır. Birçoğumuz eline sağlık dedikten sonra afiyet şeker hatta afiyet bal şeker olsun sözünü duymuşuzdur. Eminim ki Oğuz da bu sözü duymuştur ama dediğimiz gibi o ortamın heyecanıyla Oğuz afiyet kaymak olsun denildiğini sanıp daha ilk soru da yarışmadan çekilmiştir.
İşte Oğuz bu kolay ve ilk soruda verdiği yanlış cevapla kim milyoner olmak ister yarışması hafızamızda kötü bir anı olarak kalmıştır. Umuyoruz ki Oğuz hayatı boyunca akıllarda hep iyi birer anılar olacak şekilde başarılı işler yapar.


 • Bomba iddia! Kim Milyoner Olmak İster’in yeni sunucusu belli oldu
 • Güven Bana 15 Ağustos Bölümüyle Atv’de
 • Yağmur Özkavak, Güven Bana yarışmasında
 • Güven Bana, Türkiyenin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20:00’de
 • Kim Milyoner Olmak İster 1 milyonluk soru açıklandı mı?
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Bugün 20.00’de #atv’de!
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20.00’de #atv’de!
 • “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında 1 Milyonluk soruyu açtıracak olan Arda Ayten’in, çekim sonrası açıklamaları… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 1.000.0000 TL değerindeki 12. sorumuz geliyor… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. sorunun cevabı : 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. soru: 29 Haziran 2019

 •    4 Yorum var


  1. Anonim
     29 Eylül 2019

   bu salak biscolata erkeği değil mi ?

  2. Hasan Bayraktar
     17 Ekim 2019

   maviay derneği borçları

  3. sevda
     18 Ekim 2019

   Merhabalar. Ben yarışmaya yaklaşık bir yıl önce başvurmuştum ses çıkmadı ya da çıktı ben farketmedim. Neyse iki gün önce güncelleme yaptım başvuru nosu olarak 2 ile başlayan 6 haneli rakam verdiler. Sabah gazetesinden kontrol edin diyorlar orda baktığımda 3 ile başlayan ve 7 haneli başvuru noları var hep. Birşey anlayamadım yani. Bir fikriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden..

  4. Müzeyyen
     20 Ekim 2019

   Ben muzeyyen yıllardır bekliyorum.başvurum en az 10 yıl oldu basvurali.form güncellemek istiyorum bir türlü göndermiyor.başvurumu silip yeniden form göndermek istiyorum.ALLAH aşkına birilerine kıyakmi yapıyorsunuz neden bizi cagirmayirsunuz.yada neden yeniden formu dolduramıyorum

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir