Çizgi Film Makinesi Başvuru Formu ve Katılım

Çizgi Film Makinesi ile TRT Çocuk farklı bir konsepti ekrana getirerek çocukları hem eğlendirmeyi hem de bilgilendirmeyi başarıyor. Özellikle çocuklar tarafından çok sevilen çizgi film makinesi, çocukların hayal dünyasını genişleterek onlara daha farklı düşünme yollarını açıyor. Çizgi Film Makinesi başvuru işlemlerini bu yazımızda inceledik.

Çizgi film makinesi, çocukların çizdiği resimleri hareketlendiriyor ve tüm çocuklara izleme imkânı sunuyor. Her çocuk farklı düşüncelerde resimler çizdiği için diğer akranlarına da örnek oluyorlar.

Peki, çizgi film makinesine nasıl resim yapılır? Yapılan resimler ekranlarda nasıl canlanır? Çizgi film makinesine başvuru nasıl yapılır? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Çizgi Film Makinesi TRT Çocuk

TRT Çocuk Çizgi Film Makinesi adlı programı ile çocukların hayallerine can veriyor. Burada çocuklar bazen doğa resimleri, ev resimleri, oynayan çocuk resimleri bazen de uzay resimleri çizip programa gönderiyor. Çizilen resimler animasyon stüdyolarında hareketlendiriliyor ve müzik eşliğinde çocukların seyrine bırakılıyor.

Çizgi film makinası, Haberin Olsun programından hemen önce saat 20:25’te ekranlara geliyor. Çocukları eğlendirirken üretmelerine de yardımcı oluyor. Çocuklar diğer yaşıtlarının çizdiği resimler ile farklı görüşleri ve farklı düşünceleri hareketli olarak izleyebiliyorlar. Üstelik resmi çizgi filme dönüşen çocuklar oldukça mutlu oluyor ve onlar da çizmeye, boyamaya ve üretmeye yöneliyorlar. Heyecanla programın başlamasını bekliyorlar.

Çizgi Film Makinesine Nasıl Resim Çizilir?

Çizgi film makinesi programımıza resim göndermek ve yayınlatmak isteyen çocuklar; hayal ettikleri bir konuda kağıda, bilgisayarlarına veya tablete resimlerini çizdikten sonra diledikleri renklerde boyayarak ürettikleri resimleri programa e-posta yoluyla gönderebiliyorlar.

TRT Çocuk, programı seven çocuklara Çizgi Film Makinesi uygulaması da sunuyor. Çocuklar tablet veya bilgisayarlarına bu uygulamayı indirerek kendileri de resimlerini çizgi filme dönüştürebiliyorlar.

Çizgi Film Makinesi Başvuru

Çizgi film makinesine başvuru yapmak isteyen çocuklar, resimleri çizip boyadıktan sonra web sitemiz üzerinden başvuru formu doldurarak veya e-posta adresine kişisel bilgileri ile birlikte göndererek başvuru yapabilirler. TRT Çocuk sosyal medya hesaplarından da başvuru yapabilirsiniz.

Çizgi Film Makinesi başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Belki de bir sonraki çizgi film sizin çizdiğiniz resimlerden yapılır. Öyle ise hemen çizmeye başlayın. İyi şanslar.