Burun Estetiği ankara ile İlgili Sık sorulan Sorular

 

Burun Estetiği ankara ile İlgili Sık sorulan Sorular

1.Operasyon sonrası ağrım olacak mı; burun estetiği operasyonları genelde çok ağrılı operasyonlar değildir. Özellikle hastanede kaldığınız sürede ağrı kesiciler yapılmakta ve buda ağrının kesilmesinde etkili olmaktadır.hastaneden çıkıştada ilaç tedaviniz düzenlenmektedir

  1. burun estetiği operasyonlarında komplikasyonları nelerdir; her operasyonda olduğu gibi kanama enfeksiyon görülebilir. Ayrıca burun orta hattına yapılan çok ayrıntılı girişimlerde daha başka kompliakasyonlar görülebilmektedir. Ancak bunlar daha nadir olur. Ama sonuç olarak bunun cerrahi bir işlem olduğunun bilincinde olunması gerekmektedir.

3.kapalı teknik mi açık teknik mi;kapalı teknikle açık teknik arasında burun ön kısımda orta hatta bir kesi farkı vardır. Bu tamamen sizin durumunuz ve cerrahın tecrübesi tarafından  belirlenen bir durumdur.

4.İz kalır mı;açık teknikle burun orta hatta ön kısımda daha sonra belirsiz hale gelen iz kalır. Kapalı teknikle iz kalmaz.

6.Morluk olur mu? Evet morluklar olabilir. İlk 3 gün morluklar olmakta alçı alınırken genelde morluklar geçmektedir.

  1. Şişlik olur mu? İlk 3-5 gün şişlik olur. Alçı alınan kadar şişlikler büyük oranda geçer. Sonrasında burun üstünde şişlikler 1 ay sonunda azalır 6 ay içinde büyük oranda kaybolur.

8.Kontroller nasıl olacaktır.3.gün silikon tamponlar çekilir. 1.haftada termoplastik atel alınır. Sonrasında hastanın durumuna göre ilk 6 ay  2 ayda bir ilk yıl kontrollere çağrılabilir.

9.Nefes sorunları giderilebilir mi? Operasyonda burun orta hattına ve gerekli durumlarda konka ismi verilen burun etlerine müdahele edilirse nefes sorunları azalabilir. Operasyon sonrası genelde 1-2 ay içinde nefes sorunları düzelir.

10.Tekrar operasyon gerekir mi? Evet en iyi ellerde yapılmış operasyonlarda revizyon gerekebilir.bu olasılık durumunuzla genelde ilişkilidir.

11.Operasyon sonrası gözlük kullanabilirmiyim ? Hastalara normalde 2 ay gözlük önermiyoruz. Ama özel bantlarla daha önce gözlük kullanılabilir.

Kaynak: estetik cerrahi ankara