BORA ALİ YAZKAN

 

                Ülkemizde en çok izlenen ve en uzun süren yarışma programlarından biri olan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında, yarışmacı Bora Ali Yazkan kararı ile yarışmaya damgasını vurdu. Kim milyoner olmak ister Bora Ali Yazkan bu kararı ile yarışma da şaşkınlık yarattı. Kim milyoner olmak ister sunucusu Selçuk Yöntem de yarışmacının bu kararına şaşırdı. Bora Ali Yazkan kimdir sorusuna ise insanlar şansını tepen yarışmacı olarak cevap veriyor.

bora198579961

                Joker Hakkı Vardı

                ATV ekranlarında başarılı oyuncu ve sunucu Selçuk Yöntem’in sunuculuğunda izleyicilerinin karşısına çıkan ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında, ilginç bir yarışma ve yarışmacı kararı yaşandı.  Kim milyoner olmak ister sunucusu Selçuk Yöntem’i de hayretler içine bırakan Kim milyoner olmak ister Bora Ali Yazkan 60 Bin TL’lik soruya başarılı şekilde geldi. Ancak bu soruda biraz tereddüt yaşayan yarışmacı yarışmadan çekilme kararı aldı. 30 Bin TL’lik ödüle razı olan yarışmacının bu kararında şaşılacak nokta ise kendisinin çift joker hakkı kararı varken bunu yapması oldu. Bora Ali Yazkan kimdir denildiğinde ise turizm işiyle uğraşan yarışmacı, jokeri varken çekilmesi herkesi şaşkına çevirdi.

bora72901877

                Jokerine Rağmen Son Kararın mı?

                Kim milyoner olmak ister sunucusu Selçuk Yöntem, Kim milyoner olmak ister Bora Ali Yazkan’a “Jokerine rağmen son kararın mı?” demesine karşın olayı anlayamayan yarışmacı çekileme kararı aldı ve son kararım yanıtını verdi. 30 Bin TL’lik ödüle evet diyen Bora Ali Yazkan kimdir daha sonra çekildiği soruya ise devam etseydi ne diyecekti diye sorulduğunda verdiği yanıtın doğru çıkması işi daha da ilginç hale getirdi. Günün en çok konuşulan olaylarından olan ve devam etseydi 60 Bin TL’lik ödülle üstelik 2 joker hakkı cebinde olacak şekilde devam edecek olan yarışmacının bu kararı hayli ilginç karşılandı. Elinin tersiyle 60 Bin TL’lik ödülü tepen yarışmacının karşılaştığı soru ise,

Ian Fleming Bond serisi için düşündüğü karakter ‘James Bond’ karakterini hangi mesleği yapan kişi olarak belirlemişti. Şıklar içerisinde terzi, aşçı, kuşbilimci, antika araba satıcısı bulunmaktaydı. Cevap c şıkkı olacaktı ve yarışmacı eğer çekilmeseydi de c şıkkını seçeceğini beyan etmişti.