Bilgi Yarışması Kim Milyoner Olmak İster – Kim MilyonerBilgi Yarışması Kim Milyoner Olmak İster

Kim Milyoner Olmak İster Ve Merak Edilen Tüm Soruların Cevapları.

 

Birçok farklı ülkede Who Wants To Be A Millionaire? Adıyla bilinen ve yayınlandığı her ülkede büyük bir izleyici kitlesine ulaşan yarışma; Türkiye’de ilk olarak 2011 yılında televizyonda yayınlanmıştır. Yediden yetmişe herkes tarafından izlenen yarışma, genel kültür soruları ile hazırlanmaktadır. Yayın hayatına Kenan Işık ile Show TV’de başlayan yarışma; Kanal D, Star TV ekranlarında da görülmüştür. Şuan 4. Sezonunda olan yarışma ATV ekranlarında Selçuk Yöntem tarafından sunulmaktadır. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma olmaz üzere haftada üç gün izleyici ile buluşan yarışmaya pek çok kişi katılmış ve farklı miktarda ödüller kazandırmıştır. Henüz en yüksek ödülü kazanmaya hak kazanan kimse olmamıştır.

 

Yarışmanın Kuralları Hakkında Bilgi.

 

           Kim milyoner olmak ister yarışmasının kuralları oldukça basittir. Yarışma toplamda 12 sorudan oluşmaktadır. Her bir sorunun doğru cevabı para kazandırmaktadır. Her soruda dört şık bulunmaktadır ve yarışmacıların yarışmaya devam edebilmesi için her soruda doğru şıktaki yanıtı vermeleri gerekmektedir. Ayrıca yarışmada baraj soruları bulunmaktadır. 2. Soruda 1.000 TL, 7. Soruda 15.000 TL baraj olarak belirlenmiştir. Yanlış cevap verilmesi durumunda en son geçilen baraj ödülü yarışmacıya verilir ve başka bir yarışmacı ile yarışmaya devam edilir. Soruya yanıt verilmemesi durumunda, kazanılan para ödülü alınıp yarışmadan çekilebilmek mümkün. Son olarak yarışmada 2. baraj sorusuna kadar her soru için süre sınırı bulunmaktadır. Bu süre zarfından doğru yanıt verilmelidir. Süre bittikten sonra verilen cevaplar kabul edilmez ve yarışmacı elenir. Verilen yanıta son kararım dendikten sonra cevabı değiştirmek mümkün değildir.

 

Yarışmadaki Joker Hakları.

 

Yarışmada toplam sorular için dört adet joker hakkı verilmiştir. Bu jokerlerden biri kim milyoner olmak ister yarışmasında 2. baraj sonrasında aktif olmaktadır. 15.000 TL’ye ulaşmadan kullanılamamaktadır.

 

Telefon joker hakkı için yarışmacı yarışmaya katılırken bilgisine güvendiği üç ismi joker olarak vermelidir. Sorulan sorunun bilinememesi veya emin olunamaması durumunda, bu üç kişiden birini arayarak yardım talep edebilir. Yarışmacı seçtiği kişiye soruyu sesli bir şekilde okur ve jokere seçilen kişinin soruyu otuz saniye içerisinde cevaplandırması gerekir.

 

Yarı yarıya joker hakkında, bilgisayar otomatik olarak yanlış olan iki şıkkı rastgele eler. Yarışmacı kanlan iki cevaptan birini seçerek, yanıtı verebilir. Yarışmacı bu aşamaya geldikten sonra yarışmadan çekilemez, cevap vermek durumundadır.

 

Seyirciye sorma hakkı da joker hakkı içerisinde bulunur. Seyircilere yarışmaya başlamadan önce birer el bilgisayarı verilir. Yarışmacı seyirciye sormak istediği soruyu seçer ve onların cevabını bekler. Seyircinin verdiği cevaplara göre yarışmacıya bir oran çıkartılır. En fazla oyu alan şık ile en az oyu alan şık bu oranda görülür ve yarışmacı kendi cevabını verir.

 

Çift Yanıt joker hakkı 2. baraj sorusundan sonra gelen jokerdir. Yarışmacı tek bir soruya iki cevap verebilir. Verdiği ilk cevap yanlış ise o şık gri renk ile gösterilir ve ikinci cevabı beklenir.

 

Eski yayın dönemlerinde bir de soru değiştirme joker hakkı bulunmaktaydı. Buna göre yarışmacı dilediği bir soruyu başka bir soru ile değiştirebilmekteydi. Ancak bu joker hakkı yarışma formatından kaldırılmıştır. Ayrıca her bir joker hakkı yarışma boyunca yalnızca bir defa kullanılabilir. Kim milyoner olmak ister başvuru formunu doldururken, bu detayları göz önünde bulundurmak gerekir.

 

Sorular ve Ödülleri.

 

           Kim milyoner olmak ister yarışmasında para ödülleri 500 ile 1.000.000 TL arasındadır. 1.soru 500 TL, ikinci soru 1.000 TL, üçüncü soru 2.000 TL, dördüncü soru 3.000 TL, beşinci soru 5.000 TL, altıncı soru 7.500 TL, yedinci soru 15.000 TL, sekizinci soru 30.000 TL, dokuzuncu soru 60.000 TL, onuncu soru 125.000 TL, on birinci soru 250.000 TL ve on ikinci soru 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir. İkinci ve yedinci sorular baraj sorularıdır.

 

Yarışmaya Katılma Şartları

 

           Kim milyoner olmak ister başvuru yapmak isteyenlerden herhangi bir koşula uyması beklenememektedir. Türkiye’nin her yerinden kişiler katılım sağlayabilir. Öğrenciden ev hanımına, işçiden memura herkesin katılım sağlayabileceği yarışmada herhangi bir yaş ve eğitim seviyesi sınırı bulunmamaktadır.

 

Yarışmaya Katılmak İsteyenler İçin Öneriler

 

Türkiye’de herkesin takip ettiği ve severek izlediği genel kültür yarışmasına katılırken herhangi bir şart aranmamaktadır. Ancak yıllardır yayımlanan programda istenmeyen görüntüler de ortaya çıkmıştır. Katılmak isteyen kişiler, bir genel kültür yarışmasına katıldıklarının bilincinde olmalıdırlar. Yarışmayı takip edenlerin bildiği üzere sorular ilk sorular genel olarak günlük yaşamdan alınır ve hemen hemen herkesin hâkim olduğu konulardan sorulur. Ancak yarışmada bu sorulara cevap veremeyip elenen ve sosyal medyada fazlaca yankı uyandıran birçok kişi görülmüştür.

 

Bu tip hoş olmayan durumlara düşmemek adına, yarışmaya katılmaya hak kazandığınızda veya yarışmaya katılmaya karar verdiğiniz andan itibaren genel kültür seviyenizi arttıracak çalışmalarda bulunmanızda fayda var. Programın özellikle son sezonda çekilen eksi bölümlerini izleyerek, ne tür sorularla karşılaşabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca yarışmada son sezonda her yarışmaya bir tane de sesli soru iletilmektedir. Bu yüzden dinlediğiniz müziklere de dikkat etmeli ve sesli sorularda ne türden sorular sorulduğunu tecrübe etmelisiniz. Aynı zamanda telefon jokeri için seçeceğiniz kişilerin farklı alanlarda bilgi sahibi olmasına özen göstermeniz yerinde olacaktır. Bu sayede size yarışmada size yardım etme olasılığını arttırmış olacaksınız.

 

Yarışmaya Nasıl Başvuru Yapılır?

 

Yarışmaya başvuru yapmak için ATV’nin resmi web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Yarışmaya yalnızca form doldurarak başvuru yapabilirsiniz. ATV resmi sitesinden programlar kısmına giderek, listeden Kim Milyoner Olmak İster? Seçeneği seçilmelidir. Burada karşınıza çıkan kim milyoner olmak ister başvuru formunu eksiksiz bir biçimde, yanlış bilgiler vermeden doldurmanız gerekmektedir. Yarışmaya çok fazla başvuruda bulunduğu için, uzun süre herhangi bir dönüş yapılmaması durumunda formu yenileyebilir, bilgileri güncelleyebilirsiniz. Daha sonrasında size dönüş yapılmasını ve mülakata çağrılmayı beklemeniz gerek.

BAŞVURU YAPMA / BAŞVURU YENİLME FORMUNA GİTMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

 

 

 • Bomba iddia! Kim Milyoner Olmak İster’in yeni sunucusu belli oldu
 • Güven Bana 15 Ağustos Bölümüyle Atv’de
 • Yağmur Özkavak, Güven Bana yarışmasında
 • Güven Bana, Türkiyenin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20:00’de
 • Kim Milyoner Olmak İster 1 milyonluk soru açıklandı mı?
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Bugün 20.00’de #atv’de!
 • Güven Bana Türkiye’nin en güvenilir ismi Müge Anlı’nın sunumuyla Perşembe 20.00’de #atv’de!
 • “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında 1 Milyonluk soruyu açtıracak olan Arda Ayten’in, çekim sonrası açıklamaları… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 1.000.0000 TL değerindeki 12. sorumuz geliyor… 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 250.000 TL değerindeki 11. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. sorunun cevabı : 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 125.000 TL değerindeki 10. soru: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. sorunun cevabı: 29 Haziran 2019
 • Kim Milyoner Olmak İster 60.000 TL değerindeki 9. soru: 29 Haziran 2019

 •    18 Yorum var


  1. Anonim
     29 Eylül 2019

   bu salak biscolata erkeği değil mi ?

  2. Hasan Bayraktar
     17 Ekim 2019

   maviay derneği borçları

  3. sevda
     18 Ekim 2019

   Merhabalar. Ben yarışmaya yaklaşık bir yıl önce başvurmuştum ses çıkmadı ya da çıktı ben farketmedim. Neyse iki gün önce güncelleme yaptım başvuru nosu olarak 2 ile başlayan 6 haneli rakam verdiler. Sabah gazetesinden kontrol edin diyorlar orda baktığımda 3 ile başlayan ve 7 haneli başvuru noları var hep. Birşey anlayamadım yani. Bir fikriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden..

  4. Müzeyyen
     20 Ekim 2019

   Ben muzeyyen yıllardır bekliyorum.başvurum en az 10 yıl oldu basvurali.form güncellemek istiyorum bir türlü göndermiyor.başvurumu silip yeniden form göndermek istiyorum.ALLAH aşkına birilerine kıyakmi yapıyorsunuz neden bizi cagirmayirsunuz.yada neden yeniden formu dolduramıyorum

   • emre bulut
      7 Ocak 2020

    ben emre bulut engelliyim bu yarışmaya katılmak istiyorum sizlerden allah rızası için

   • Selma
      12 Ocak 2020

    Aynı bizede yaptılar kandırmaca biza rakam vermedilee

   • Bilnur
      9 Mart 2020

    Merhaba,yeni bir e-posta adresi açıp tekrar deneyin bende öyle yaptım başvurdu

  5. Süleyman ÇALIŞKAN
     9 Kasım 2019

   Başvuru numaram 369678 çok uzun suredir cikmadi Ta kenan bey zamaninda yenileme yaptim fakat cikmadi

  6. Engin
     11 Kasım 2019

   Başvuru numarası ne işe yarıyor acaba?

  7. Esma karaçam
     6 Aralık 2019

   Enes baturu görmek ve onun kuzenini görmek istiyor radyocu olmak istiyor televizyonda rol almak istiyor

  8. İpek erdik ozgan
     16 Aralık 2019

   Ben bu yarışmayı hep takip ediyorun şuan izliyorum yarışmayı yalovadan bakıyorum kaytazdere kirkente

  9. enes
     21 Ocak 2020

   başvurular kaç gün içinde yanıtlanıyor olumlu yada olumsuz

  10. Mustafa
     27 Ocak 2020

   Ben 13ocak 2020 başvuru yaptım ama sonucu birtürlü öğrenemedim

  11. muhlis
     5 Mart 2020

   Bir yıla yakın oldu form doldurdum,
   Güncellemek istedim olmadı,
   Yeniden formu doldurmak istedim oda olmadı.

  12. muhlis
     5 Mart 2020

   Ayrıca,
   WhalsApp’dan müracaat yaptım.
   Bir cevap alamadım..
   İyi günler,
   Selâmlar..

  13. Engin aydın
     11 Nisan 2020

   Ben basvuru yaptim bana haber nasıl gelir yada ne zaman gelir nasıl öğrene bilirim

  14. Muammer sahan
     20 Haziran 2020

   Yaklaşık on yil once basvuru yaptim ama ozamanki numaramda değişti mail de …guncelliyorum olmuyor .rica etsem kaydımı silermisiniz yeni kayıt yapmak istiyorum teşekkür ederim

  15. Can
     9 Ekim 2020

   Sabah gazetesi yerine aydınlık alsak 😀

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir