3’te 3 Tarih Başvuru Formu ve Katılım Şartları

TRT dikkat çeken tv yarışma programları ile Türk halkının evlerine misafir olmaya devam ediyor. Tarih temalı yeni bir yarışma programı olan 3’te 3 Tarih, TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Engin Altan Düzyatan’ın sunumuyla perşembe günleri izleyicisi ile buluşan yarışma, geçmiş ve günümüze yakın tarih konsepti ile dikkat çekiyor. 3’te 3 Tarih başvuru aşamalarını birlikte inceleyelim.

3’te 3 Tarih Başvuru TRT 1

Türkiye’nin en büyük TV kanallarından olan TRT 1, yarışma programlarında halkın bilgi ve kültür seviyesini de arttırmaya yönelik prensiplerinden vazgeçmiyor. 3’te 3 Tarih Yarışmasında da ana konsept yarışma olmasına rağmen tarihi bilgilerin doğru ve etkin bir şekilde halkımıza ulaştırılması, eğlenceli ve bilgi dolu bir yayın akışı izlenmesi amaçlanmaktadır.

3’te 3 Tarih Katılma Şartları

TRT ekranlarında yayınlanan programın ana temasını aşağıdaki konular oluşturuyor. Sizlerde bu temaya bağlı kalarak programa katılım başvurusunda bulunabilirsiniz:

 • Güncel olaylar
 • Yeni tarihi olaylar
 • Eski tarihi olaylar

3’te 3 Tarih yarışmamız, ekranların tek tarih temalı bilgi programı ve yarışması olarak dikkat çekiyor. 3’te 3 Tarih‘te yarışan katılımcılara 15 adet dört seçenekli soru soruluyor ve cevaplamaları isteniyor. 15 soruyu doğru yanıtlamayı başaran yarışmacı büyük ödüle kavuşuyor.

Yarışmacılar ardı sıra sorulan 3 soruyu cevaplarken ihtiyaç halinde Prof. Dr. Tufan Gündüz’e danışabiliyorlar. Prof. Gündüz 3 farklı yöntem ile yardımcı oluyor.

 1. Cevap şıklarından ikisini eleme
 2. Doğru cevap ile ilgili ipucu verme
 3. Soru değiştirme

3’te 3 Tarih Mülakat

Başvuru kaydınız alındıktan sonra, yapılacak inceleme ile birlikte sizinle irtibata geçilecek ve mülakat için çağrılacaksınız. 3’te 3 Tarih mülakat aşamasında belirli sorular sorularak tarihi bilgileriniz değerlendirilecek. Soruların çok kolay olmayacağı gibi aşırı zor da olmayacağını belirtelim. Değerlendirme sonrasında yarışmacı adayları seçilecek ve yarışma günü için randevu verilecek.

3’te 3 Tarih Büyük Ödül

Yarışmamızın büyük ödülü tam 1 milyon TL dir! Oldukça büyük bir meblağ olan bu ödül, Türk televizyon tarihinde nadir yarışmalarda sunulmaktadır.

Yarışmacılar herhangi bir seviyede üst üste üç soruyu doğru cevaplamayı başarırlarsa, son doğru cevapladığı sorunun ödülünü kazanıyorlar. Yarışmacı elde ettiği her yeni 3’te 3 kazancını doğru cevapladığı en son sorunun rakamına yükseltiyor. Bu şekilde büyük ödüle ulaşılabiliyor.

3’te 3 Tarih Başvuru Formu

Programımıza katılmak için aşağıda istediğimiz bilgileri eksiksiz şekilde doldurmalı ve başvuru formu ile bize iletmeniz gerekmektedir:

 • Adınız Soyadınız
 • Doğum tarihi ve yeri
 • Eğitim durumu
 • Mesleğiniz
 • Medeni durumunuz
 • İletişim bilgileriniz
 • Fotoğrafınız
 • Aktif sosyal medya hesaplarınız.

3’te 3 Tarih başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Programımızın çekilen bölümlerini her gün TRT ekranlarından takip edebilirsiniz.

TRT 1 canlı yayınını buradan izleyebilirsiniz.