14 Kasım 2017 Kim Milyoner Olmak İster

14 Kasım 2017 Kim Milyoner Olmak İster

Bu yazımızda geçtiğimiz hafta atv ekranlarında ilgiyle takip ettiğimiz, yarışmacıların stüdyoda yarışırken bizlerde ekranlarımızın karşında onlar gibi heyecanlı bir şekilde yarıştığımız Kim milyoner Olmak İster’de yarışan yarışmacılarımız hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.

1) Mert Yiğit Aladağ

23 yaşındaki Mert Yiğit Aladağ, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü mezunu. Şu anda özel bir firmada AR-GE mühendisi olarak çalışan Mert Bey’in hedefi, ileride “Guinness Dünya Rekorları”nın Türkiye hakemi olmak.

2) Ceyda Gizem Tunçer

Yarışmaya İstanbul’dan katılan Ceyda Gizem Tunçer, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu. Okuduğu bölümde çalışmak istemeyen Ceyda Hanım, şu anda psikoloji bölümü okumak için hazırlanıyor.

3) Okay İlkiz

İzmir doğumlu olan yarışmacımız Okay İlkiz, askerliğini yaptıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne gidebilmek için Ankara’da işe başlamış. Biriktirdiği para ile uçak bileti alıp Amerika’ya giden ve 24 yıl orada yaşayan Okay Bey, Amerika’da Uluslararası İletişim ve Finans Bölümünde master’ını tamamlamış. Çalışma vizesini, yeşil kartını ve ardından da Amerikan vatandaşlığı alan yarışmacımız, iki sene önce Los Angeles’ta geçirdiği kötü bir trafik kazası sonucunda Türkiye’ye dönme kararı almış.

 

4) Şeyda Balcı

Uludağ Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Şeyda Balcı, yedi yıldır Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde öğretmenlik yapmış. Doktor olan eşinin tayini çıkması sebebiyle kendi tayinini de Batman’a isteyen Şeyda Hanım’ın yarışmadaki hedefi, 125.000 TL’lik soruya kadar gelebilmekmiş.