660.Bölüm Soru ve Cevapları (Part 1)

11 Mart 2017 Cumartesi Kim Milyoner Olmak İster 660.Bölüm Soru ve Cevapları

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasına şuana kadar 2 Milyon civarında kişi başvurmuş.  Bu Yazımızda Kim milyoner olmak ister soruları Binlerce başvuru arasında şans bize de güldüğünde neler yapacağız bu sayfada onları paylaşacağız. Bu sayfamızı bir forum gibi kullanmayı düşünerek oluşturduk. Herkes yarılma ile ilgili bildiklerini, duyfuklarını, gördüklerini paylaşmasını sağlamak istiyoruz. Yarışmaya seyirci olarak bile katınlan herkesin yorum ve görüşlerini paylaşmasını umuyoruz..

 

Sorumuz : Masalların başında söylenen ve ” Az gitmiş uz gitmiş ” tekerlemesinin nasıl devam edeceğiydi.

Sorumuzun Cevabı: Dere tepe düz gitmişSorumuz : Otobüse tam kalkmak üzereyken yetiştiğini söyleyen kişi , bunu hangi sözle ifade eder ?

Sorumuzun cevabı : Ucu ucunaSorumuz : Üzülmemeyi , biraz boş vermeyi anlatan benzetmede , dünya için hangi ifade kullanılır ?

Sorunun cevabı : Kavanoz dipliSorumuz : Denizli horozunun en bilinen özelliği hangisidir ?

Sorumuzun cevabı : Uzun ötüşüSorular :  Güzel Bir Şarkı Seslendirildi ve yarışmacımız çok rahat bir şehilde bildi .

Sorumuzun cevabı : Sorumuz : “Cibuti” , ” Moritanya” ve “Fildişi Sahili” hangi kıta da olduğu soruldu ve yarışmacımız seyirciye sorma jokerini kullanarak doğru sonuca ulaştı . 

Sorunun cevabı : Afrika kıtasıSorumuz : ” Dünya Ucundaki Fener ” ve ” Esrarlı Ada ” Kitaplarının yazarı sorusunda yarışmacımız yine takıldı ve teleffon hakkını kullanma kararı aldı. Yarışmacımız Korhan Temirkan yakının aradı ve yardımı ile soruya doğru cevap verdi .

Sorunun cevabı: Jules VerneSorumuz : Uluslararası Basketbol federasyonu kurallarına göre potanın çemberi hagi renk olmalıdır ?

Sorunun cevabı : TuruncuSorumuz : Mısır da firavun ve ailelerin yemesine izin verilen , hiyeroglifte resmedilen yiyecek hangisidir? sorusunda takılan yarışmacımız diğer joker hakkı ile iki yanlış seçeneği sildi ve doğru cevaba ulaştı .

Sorunun cevabı : MantarSorumuz :Hangi ülkede Trafik cezalarının 300.000 TL bulabilmesi mümkün.

Sorumuzun cevabı: Finlandiya 

Yarışmacımızın kazandığı ödül :